Ana SayfaDuyurular & Etkinliklerİstanbul'daki sanat galerileri ve güncel sergiler

İstanbul’daki sanat galerileri ve güncel sergiler

-

Güncel sergiler rotasına Ziraat Sanat ile başlıyoruz.

Ziraat Sanat 2-18 Mayıs tarihleri arasında Nevzat Atalay’ın heykel sergisine ev sahipliği yapıyor. 1958 Trabzon doğumlu, Kocaeli Üniversitesi Heykel bölümü başkanı olan Nevzat Atalay’ın heykel sergisini Pazar ve Pazartesi günleri dışında 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Akbank Sanat

12 Nisan-27 Mayıs tarihleri arasında Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü sergisini ziyaret edebilirsiniz. Günümüz Sanatçıları Ödülü sergisi  kendini ifade etme olanağını henüz kazanamamış genç sanatçılara kendilerini tanıtma olanağını sunan bir sergi. Sergide yer alan sanatçılar Ahmet Kavas, Alp Şeker, Alper Raif İpek, Ayşe Meltem Yıldız, Bedia Ekiz, Berkay Tuncay, Ege Su Kısaoğlu, Utku Taşyürek, Leman Sevda Darıcıoğlu, Mehveş Leliç, Melih Gömeç, Murat Sezer, Mustafa Sevinç, Önder Bekel, Sidar Bakı, Tarık Ceddi. Serginin kuratörü Hasan Bülent KahramanEstetiğin olmadığı bir dünya yıkımların, ölümün ve vahşetindir” diyor ve ekliyor, “Ve güzel için direnmek bir erdemdir.

Zaman Mekan İstanbul Fotoğraf Sergisi

Galeri Bohem, Nermin Ünsel Ekin ve Selva Emiroğlu’nun “Zaman Mekan İstanbul” isimli sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi 13 – 27 Mayıs tarihlerinde Pazar günleri hariç 10:00-19:00 saatleri arasında ziyarete açık.

Galeri Soyut B

Asaf Erdemli’nin “Enstrümantal” isimli kişisel heykel sergisi ile 5 – 24 Mayıs 2017 tarihleri arasında Galeri Soyut B salonunda bizlerle buluşuyor. İşlevini yitirmiş, atıl durumdaki nesneyi yeniden hayatın içine sokmak, estetik bir eser haline dönüştürme isteği serginin kurulmasını sağlayan etken.

Bahariye Sanat Galerisi

11 – 23 Mayıs tarihleri arasında sanatçı Güler Çağlar’ın “Parçalanma” sergisine gidebilirsiniz. Sanatçı sergisinden şu şekilde bahsediyor, “Çağımızda bilimden sanata, maddeden manaya, ahlaktan felsefeye, insandan topluma her şey kendi içinde bir bütün değildir artık. Bütünlük bilinci kuru bir hayalden başka bir şey değildir.

Sakıp Sabancı Müzesi

Feyhaman Duran’ın “İki Dünya Arasında” sergisi Osmanlı İmparatorluğu’ndan Cumhuriyet’e geçiş sürecinin izlerini yansıtıyor. Sergide çeşitli portrelerinin yanı sıra sanatçının Paris’teki eğitimi sırasında ilk kez canlı modelden çalıştığı nü eserleri, farklı bölge ve mekânları tasvir ettiği peyzajları da yer alıyor.

Müzeyi Çarşamba günleri ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.

SON YAZILAR

Shakespeare, Kafka, Orwell, Dostoyevski ve günümüz

Okuyanın okuduğundan, yazanların okunmadığından hemen herkesin kitapların pahallılığından yakındığı günümüz sularında edebiyat sandalında bir gezintiye ne dersiniz?

Your Stage + Art: Müziğin evrenselliğini kutlayan bir sahne

Bugün paylaşımcılığın ve özgürleşmenin buluştuğu ortak noktadan, müzikten konuşacağız. Your Stage + Art, müziğin insanları bir araya getirme gücüne inanan, müzisyenlere eşit ve özgür şartlar altında müzikseverlerle buluşma imkânı sunmaya çalışan bir oluşum. Sanatla ilgilenen herkesin yeteneklerini...

Edebiyat tekeli ve kırık kalemler

Ülkemizde okuma alışkanlığının çok fazla olmadığını biliyoruz. Bunun için çevremize bakmamız bile yeterli ama gelin sayılara da bir göz atalım. TÜİK’in 2023 yılında yaptığı araştırmaya göre...

Fidan Gözaçan ile yeni kitabı “Her Kaçık Yalan Söyler” üzerine söyleşi ve imza gününe davetlisiniz!

Yazar, gazeteci ve çevirmen Fidan Gözaçan yeni kitabı Her Kaçık Yalan Söyler için Ankaralı okurlarıyla buluşacak. 22 Ekim Pazar günü Ankara'da saat 14.00'te Kızılırmak Caddesi...
İdil Seçen
İdil Seçen
Galatasaray Üniversitesi

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol