Güncel sergiler rotasına Ziraat Sanat ile başlıyoruz.

Ziraat Sanat 2-18 Mayıs tarihleri arasında Nevzat Atalay’ın heykel sergisine ev sahipliği yapıyor. 1958 Trabzon doğumlu, Kocaeli Üniversitesi Heykel bölümü başkanı olan Nevzat Atalay’ın heykel sergisini Pazar ve Pazartesi günleri dışında 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Akbank Sanat

12 Nisan-27 Mayıs tarihleri arasında Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü sergisini ziyaret edebilirsiniz. Günümüz Sanatçıları Ödülü sergisi  kendini ifade etme olanağını henüz kazanamamış genç sanatçılara kendilerini tanıtma olanağını sunan bir sergi. Sergide yer alan sanatçılar Ahmet Kavas, Alp Şeker, Alper Raif İpek, Ayşe Meltem Yıldız, Bedia Ekiz, Berkay Tuncay, Ege Su Kısaoğlu, Utku Taşyürek, Leman Sevda Darıcıoğlu, Mehveş Leliç, Melih Gömeç, Murat Sezer, Mustafa Sevinç, Önder Bekel, Sidar Bakı, Tarık Ceddi. Serginin kuratörü Hasan Bülent KahramanEstetiğin olmadığı bir dünya yıkımların, ölümün ve vahşetindir” diyor ve ekliyor, “Ve güzel için direnmek bir erdemdir.

Zaman Mekan İstanbul Fotoğraf Sergisi

Galeri Bohem, Nermin Ünsel Ekin ve Selva Emiroğlu’nun “Zaman Mekan İstanbul” isimli sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi 13 – 27 Mayıs tarihlerinde Pazar günleri hariç 10:00-19:00 saatleri arasında ziyarete açık.

Galeri Soyut B

Asaf Erdemli’nin “Enstrümantal” isimli kişisel heykel sergisi ile 5 – 24 Mayıs 2017 tarihleri arasında Galeri Soyut B salonunda bizlerle buluşuyor. İşlevini yitirmiş, atıl durumdaki nesneyi yeniden hayatın içine sokmak, estetik bir eser haline dönüştürme isteği serginin kurulmasını sağlayan etken.

Bahariye Sanat Galerisi

11 – 23 Mayıs tarihleri arasında sanatçı Güler Çağlar’ın “Parçalanma” sergisine gidebilirsiniz. Sanatçı sergisinden şu şekilde bahsediyor, “Çağımızda bilimden sanata, maddeden manaya, ahlaktan felsefeye, insandan topluma her şey kendi içinde bir bütün değildir artık. Bütünlük bilinci kuru bir hayalden başka bir şey değildir.

Sakıp Sabancı Müzesi

Feyhaman Duran’ın “İki Dünya Arasında” sergisi Osmanlı İmparatorluğu’ndan Cumhuriyet’e geçiş sürecinin izlerini yansıtıyor. Sergide çeşitli portrelerinin yanı sıra sanatçının Paris’teki eğitimi sırasında ilk kez canlı modelden çalıştığı nü eserleri, farklı bölge ve mekânları tasvir ettiği peyzajları da yer alıyor.

Müzeyi Çarşamba günleri ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.