Okuma süresi: < 1 dakika

Sabah heyecan verici bir habere denk geldim. İTEF İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali dijital ortamda edebiyat severler ile buluşacak ve şahane isimleri dinleme fırsatı verecek.

Festivalin hikayesi ise sitesinden aldığım bilgiye göre şöyle; “İTEF İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali, edebiyatın geniş kitlelere hitap eden bir sanat dalı olarak konumlandırılmasını amaçlamaktadır. İTEF İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali, Kalem Telif Hakları Ajansı’nın girişimiyle 2009 yılından bu yana, kâr amacı gütmeyen bir kurum olan Kalem Kültür Derneği tarafından düzenlenmekte ve hem İstanbul’da hem de Anadolu’nun pek çok şehrinde yerli ve yabancı yazar ile edebiyat profesyonellerini Türk edebiyatıyla, Türkiye’deki kültür sahneleriyle, ülkemiz edebiyatçıları ve yayıncılarıyla buluşturmaktadır. Bu güne kadar 48 ülkeden 467 yazarı ve 32 ülkeden 124 edebiyat profesyonelini ağırlamıştır.

12. yılını kutlayan İTEF-İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali bu yıl Günebakan Edebiyat temasıyla önce dijitalde edebiyat severler ile buluşacak. 15-19 Haziran tarihlerinde yapılacak festivalde, Amin Maalouf’tan Eva Meijer’e, Alejandro Zambra’dan David Nichols’a pek çok yazarla söyleşi yapılacak.

Ücretsiz olarak düzenlenecek festivale kayıt olmak ve programı görmek için kullanılacak link ise şöyle: https://www.itef.com.tr/

Kaynak: İTEF