Ana SayfaKültür & Sanatİzmit Uluslararası Kısa Film Festivali, ikinci kez düzenleniyor!

İzmit Uluslararası Kısa Film Festivali, ikinci kez düzenleniyor!

-

Geçtiğimiz yıl ilki “Deprem” temalı olarak düzenlenen “İzmit Uluslararası Kısa Film Festivali”nin ikincisi bu yıl düzenlenecek.

2-4 Ekim 2019 tarihleri arasında İzmit’te gerçekleştirilecek olan festival, Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği ve İzmit Belediyesi ortaklığıyla gerçekleşecek. Festivalin ikinci yılındaki teması ise “Sanat ve Sanayi” olarak belirlendi.

Festivalde yarışmak için başvurular, Nisan ayının ilk haftasında başlayıp Ağustos’ta sona erdi. Festivale 5 kıtadan ve 29 farklı ülkeden yapım maliyetleri 25.000.000TL değerinde toplam 546 film başvurusu yapıldı. 2. İzmit Uluslararası Kısa Film Festivali(IISFF)’ne başvurular, 800.000 film, 10.000’den fazla yönetmenin kayıtlı olduğu dünyanın en popüler festival portalı olan “Film Free Way” üzerinden kabul edildi.

Festival tarihlerinde film gösterimleri, paneller ve ödül töreni de gerçekleştirilecekç.

Festivalin ön jürisinde ve ana jürisinde 5’i yabancı, tamamı film sektöründe tanınan ve ödül kazanmış yönetmen, yapımcı, akademisyen ünvanlı olmak üzere toplam 15 jüri üyesi bulunmaktadır.

2. İzmit Uluslararası Kısa Film Festivali(IISFF) ile ilgili bütün detaylara festivalin web sitesi üzerinden ulaşılabiliyor.

Festival kapsamında gerçekleştirilecek paneller ise şu şekilde belirlendi:

2 Ekim 2019, Çarşamba Konu: Sanayi Ve Sanat – Konuşmacı: Roger Worrod / Yönetmen, Yazar

2 Ekim 2019, Çarşamba Konu: Belgesel Filmde Gerçeklik – Konuşmacı: Çağatay Çelikbaş / Yönetmen    

3 Ekim 2019, Perşembe Konu: Kısa Film Ve Senaryo – Konuşmacı : Korhan Günay / Yönetmen

SON YAZILAR

Shakespeare, Kafka, Orwell, Dostoyevski ve günümüz

Okuyanın okuduğundan, yazanların okunmadığından hemen herkesin kitapların pahallılığından yakındığı günümüz sularında edebiyat sandalında bir gezintiye ne dersiniz?

Your Stage + Art: Müziğin evrenselliğini kutlayan bir sahne

Bugün paylaşımcılığın ve özgürleşmenin buluştuğu ortak noktadan, müzikten konuşacağız. Your Stage + Art, müziğin insanları bir araya getirme gücüne inanan, müzisyenlere eşit ve özgür şartlar altında müzikseverlerle buluşma imkânı sunmaya çalışan bir oluşum. Sanatla ilgilenen herkesin yeteneklerini...

Edebiyat tekeli ve kırık kalemler

Ülkemizde okuma alışkanlığının çok fazla olmadığını biliyoruz. Bunun için çevremize bakmamız bile yeterli ama gelin sayılara da bir göz atalım. TÜİK’in 2023 yılında yaptığı araştırmaya göre...

İşçi Filmleri Festivali başlıyor

18. İşçi Filmleri Festivali, 14-19 Ekim tarihleri arasında Ankara’da sinemaseverlerle buluşacak. 14 Ekim günü saat 18.30’da Kavaklıdere Sineması’nda oyuncu Gözde Duru’nun sunuculuğunu yapacağı açılışta Sputnik’te...
Deniz Ali Tatar
Deniz Ali Tatarhttps://www.youtube.com/channel/UClHTrBzgdhbCKCM5L0zI4jQ
Lise yıllarında başlayan sinema tutkum, üniversitede Radyo, Televizyon ve Sinema okumamla devam etti. Okul döneminde de kısa film, belgesel ve klip çalışmaları gerçekleştirdim. Yapımcılığını ve sunduğum "6. SEANS" adlı sinema programım, 3 sezon boyunca Tv6 kanalında yayınlandıktan sonra, 2 yıl YouTube kanalımda devam etti. Programda yönetmen ve oyuncularla röportajlar yaparken film festivallerini, galaları ve çeşitli kültür sanat etkinliklerini takip ettim. YouTube kanalımda Bir DALİ Muhabbet ve On Matinesi adlı programlarımla çalışmalarım devam etmekte. Gaia Dergi'de; Ankara'daki kültür-sanat etkinliklerini takip ediyorum. Aynı zamanda vizyona giren filmleri ve film festivallerini haberleştirip takip ediyorum / iletişim: [email protected]

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol