Okuma süresi: 2 dakika

The Doors‘un söz yazarı ve vokalisti Jim Morrison aynı zamanda birkaç şiir kitabı yazdı ve kısa film denemeleri de gerçekleştirdi. 3 Temmuz 1971’de 27 yaşındayken Paris’te öldü. Ölümü kayıtlara “kalp yetmezliği” olarak geçti, otopsisi yapılmadı ancak birçok teori ortaya konuldu. İşte Jim Morrison’un 28 Haziran 1971’de Pamela Courson ve Alain Ronay ile birlikte yaptığı Saint-Leu-d’Esserent’teki gezisi boyunca çekilmiş fotoğraflarının, aynı zamanda son fotoğrafları olduğu da iddia ediliyor.

Çoğu kişi ölmesine bir haftadan az süre kalmışken çekilen bu fotoğraflarda Morrison’un alkol ve uyuşturucu nedeniyle kilo almış, sakallı ya da yıpranmış görüneceğini düşünse de o, bu fotoğraflarda iyi giyimli, temiz, ölmek üzere olan birine göre oldukça sağlıklı görünüyordu.

Jim Morrison‘un ölmeden önceki bilinen son fotoğrafları 1 Jim Morrison‘un ölmeden önceki bilinen son fotoğrafları 3 Jim Morrison‘un ölmeden önceki bilinen son fotoğrafları 4 Jim Morrison‘un ölmeden önceki bilinen son fotoğrafları 6 Jim Morrison‘un ölmeden önceki bilinen son fotoğrafları 7 Jim Morrison‘un ölmeden önceki bilinen son fotoğrafları 9 Jim Morrison‘un ölmeden önceki bilinen son fotoğrafları Jim Morrison‘un ölmeden önceki bilinen son fotoğrafları 11
Kaynak: Dangerous Minds