Okuma süresi: < 1 dakika

65+ Yaşlı Hakları Derneği’nin düzenlediği kısa film ve kamu spotu yarışması katılımcılarını bekliyor. Dernek, yaşlılığı her yaştan insana sinema diliyle anlatmaya çağırıyor. 

Bu sene ikincisi düzenlenen yarışmaya amatör ve profesyonel sinemacılar istedikleri sayıda fim ve kamu spotuyla başvurabiliyorlar. Kamu spotu için 1 dakika, kısa film için de tercihen 5-10 dakika süre aralığı belirlenen filmlerde tür ve teknik sınırlaması bulunmuyor. Yaşlılığın hastalık, düşkünlük ve çaresizlik ile anılmasına karşı çıkan dernek; konunun, öykünün ya da karakterlerin yaşlılık hakkında bu ilkeleriyle uyumlu mesajlar vermesini bekliyor.

Kameraları yaşlılığa çeviren kısa film yarışması başvurularınızı bekliyorKısa film ve kamu spotu olarak iki kategoriden oluşan yarışmanın kısa film birincilik ödülü 8 bin TL, kamu spotunda ise 5 bin TL olarak belirlendi. Dereceye giren ilk üç katılımcının ödüllendirileceği yarışmada son başvuru tarihi ise 21 Ekim 2016.

Yarışmaya katılmak isteyenler başvuru formuna ve yarışma şartnamesine www.yaslihaklaridernegi.org adresinden ulaşabilirler.

Günümüzde yaşlı bakımının zorlukları, nesiller arası dengesizlik ve yaşlıların sosyal hayata katılımı gibi konular üzerine faaliyet gösteren 65+ Yaşlı Hakları Derneği herkesin yoksullaşmadan, ayrımcılığa ve suistimale uğramadan; sosyal, psikolojik, ekonomik ve hukuki ihtiyaçları karşılanarak yaşlanma hakkını ve sağlıklı, aktif, üretken ve diğer kuşaklarla el ele bir hayat sürdürmesini savunuyor.