HIV ve AIDS ile daha önceden hiç tanışmamış olabilirsin. Tanışmamış olman hayatının ileriki dönemlerinde tanışmayacağın anlamına gelmiyor. Şimdi HIV ve AIDS’i tanımanın ve anlamanın tam sırası.

1 Aralık Dünya AIDS Günü olarak kabul ediliyor ve HIV ve AIDS’e karşı bilincin yükseltilmesi, ayrımcılığa karşı mücadele hedefleniyor. HIV’in ve AIDS’in ne olduğunu öğrenmek, farkındalık yaratmak, HIV’e ve AIDS’e dayalı ayrımcılığa karşı bir ses olmak için Kaos GL’nin düzenleyeceği tanışma toplantısına katılmak ister misin?

Kaos GL Derneği, 4 Aralık günü “HIV ile yaşayan dostlarımızla Ankara’da buluşuyoruz” etkinliği adıyla bir tanışma toplantısı çağrısında bulundu. Bu toplantıda, HIV ile yaşayan insanların yalnız olmadıkları konusuna dikkat çekilmesi ve birbirlerini tanıyarak yaşanılan ayrımcılıklar ve zorluklarla nasıl mücadele edildiğini anlatan deneyim aktarmaları ile daha fazla güçlenme hedefleniyor. Toplantının moderatörlüğünü HIV akran danışmanı Yasin Erkaymaz ve Kaos GL danışmanı Hasan Andreas Atik üstleniyor.

4 Aralık’ta düzenlenecek olan bu toplantıya katılmak için [email protected] adresine mail atman yeterli.

Kaos GL Derneği’nin “Pozitif hayatlar, pozitif gerçekler” adı ile yayınladığı çağrı ise tam olarak şöyle:

“HIV ile yaşayan dostlarımızı gerçekleştireceğimiz tanışma toplantısına bekliyoruz.”