Ana SayfaEkolojiHayvan HaklarıKaplan, aslan ve ayının 15 yıllık dostluğu

Kaplan, aslan ve ayının 15 yıllık dostluğu

-

Hayvanat bahçeleri aslında birer hayvan hapishanesinden başka hiçbir şey değildir. Sırf insanlar gidip “aaa” desin diye oraya hayvanları hapsederler. Bu lüksü bize insanın türcü ayrımcılığı sunuyor. Oysa insan sadece bu küçük ayrımcı tutumdan vazgeçse dünya üzerindeki yüzlerce hapishaneden binlerce hayvan gerçek evi olan ormanlarına, dağlarına dönebilirdi. Tabii insan para ve güç için onların yaşam alanlarını yok etmeseydi.

Bugün doğada rakip olan canlıların mecbur kaldıklarında ve kavga edecekleri sebep olmadığında nasıl da dost olabileceklerinin kanıtlarından birini göstermek istiyoruz.

15 yıl önce Atlanta civarında yapılan bir uyuşturucu operasyonunda bir bodrum katında bulunan bu üç hayvan kurtarıldıktan sonra Noah’s Ark barınağına taşındı. Aslan, ayı ve kaplan birbirinin en yakın dostu oldular ve o günden beri hiç ayrılmadılar.

İnsanlar onlara “brothers” (kardeşler) ismini taktı. Ayı Baloo, Aslan Leo ve Shere Khan kaplan henüz bir yaşında yokken tanıştılar ve birbirlerini çok ama çok seviyorlar.

hayvan dostluğu 1

Bulunduklarında hepsinin bakımsızlıktan dolayı çeşitli hastalıkları vardı. Fakat tedavi ile hepsinin üstesinden geldiler.

hayvan dostluğu 2 hayvan dostluğu 3 hayvan dostluğu 4 hayvan dostluğu 5 hayvan dostluğu 6 Kaplan, aslan ve ayı

“Kardeşler” hâlâ aynı barınakta kendileri için ayrılmış bölümde yaşamlarını sürdürüyor.

Kaynak: Daily Mail 

SON YAZILAR

Hatay’da depremin ardından süren hayat mücadelesinin pek de söz edilmeyen özneleri: Hayvanlar

6 Şubat depremlerinden en çok etkilenen Hatay'da yaşayan patili dostlarımız oldukça zor durumda. Hayvanlara yönelik bir sağlık hizmeti görünür değil, özellikle kedi ve köpekler kontrolsüzce...

“Hayvanlar için etki” yaz okulu için kayıtlar başladı

Kafessiz Türkiye tarafından düzenlenen “Hayvanlar İçin Etki Yaz Okulu” kayıtları başladı! Başvuru için son gün 22 Temmuz. 25- 26-27 Temmuz 2023 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek...

Felaketin görünmeyen yüzü: Depremden etkilenen hayvanlar

Depremin ardından Animal Save Türkiye grubu deprem bölgesinde ilanlar aracılığıyla hayvanları kurtardı. Bakım verenlerine ulaşabildiği hayvanları sahiplerine ulaştıran grup, depremzede hayvanları yuvalandırmaya devam ediyor.

THY yine bir kediyi kaybetti, yine sorumluluk almıyor

Daha önce defalarca yolcular ile seyahat eden evcil hayvanların kaçmasına ya da ölmesine sebep olan THY yeni bir skandala imza attı. 31 Ocak Pazartesi akşamı...
Kronstad
Kronstad
Özgürlük bireyin kendisinde başlar. Kavramak gerekir önce. Anlamak yetmez, bilmek yetmez. Kavrayıp şaşırmak gerekir. O zaman anlarız etrafımızı saran kölelik kafesinin nasıl da içinde olduğumuzu. Köle olmak istemiyorsak köle olmamayı öğrenmeliyiz. Eğer istersen asla köle olmazsın.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol