Hayvanat bahçeleri aslında birer hayvan hapishanesinden başka hiçbir şey değildir. Sırf insanlar gidip “aaa” desin diye oraya hayvanları hapsederler. Bu lüksü bize insanın türcü ayrımcılığı sunuyor. Oysa insan sadece bu küçük ayrımcı tutumdan vazgeçse dünya üzerindeki yüzlerce hapishaneden binlerce hayvan gerçek evi olan ormanlarına, dağlarına dönebilirdi. Tabii insan para ve güç için onların yaşam alanlarını yok etmeseydi.

Bugün doğada rakip olan canlıların mecbur kaldıklarında ve kavga edecekleri sebep olmadığında nasıl da dost olabileceklerinin kanıtlarından birini göstermek istiyoruz.

15 yıl önce Atlanta civarında yapılan bir uyuşturucu operasyonunda bir bodrum katında bulunan bu üç hayvan kurtarıldıktan sonra Noah’s Ark barınağına taşındı. Aslan, ayı ve kaplan birbirinin en yakın dostu oldular ve o günden beri hiç ayrılmadılar.

İnsanlar onlara “brothers” (kardeşler) ismini taktı. Ayı Baloo, Aslan Leo ve Shere Khan kaplan henüz bir yaşında yokken tanıştılar ve birbirlerini çok ama çok seviyorlar.

hayvan dostluğu 1

Bulunduklarında hepsinin bakımsızlıktan dolayı çeşitli hastalıkları vardı. Fakat tedavi ile hepsinin üstesinden geldiler.

hayvan dostluğu 2 hayvan dostluğu 3 hayvan dostluğu 4 hayvan dostluğu 5 hayvan dostluğu 6 Kaplan, aslan ve ayı

“Kardeşler” hâlâ aynı barınakta kendileri için ayrılmış bölümde yaşamlarını sürdürüyor.

Kaynak: Daily Mail