Bulldog Otto, her yıl düzenlenen Guinness Dünya Rekorları Günü’nün 11’incisini etkileyici bir başarıya imza atarak kutladı.

3 yaşındaki dişi köpek, yepyeni bir dünya rekoru için insanların oluşturduğu tüneli kaykay yaparak başarıyla geçti. Otto, 30 kişinin oluşturduğu sırada, hiç kimsenin yardımı olmadan sıradakilerin bacaklarının arasından adeta süzüldü. Ailesi Luciana Viale ve Robert Rickards yavru köpeklerine bu şaşırtıcı numarayı, kaykay üzerindeki en hızlı köpek olan Tillman’dan esinlenerek öğretmişler. Ne yazık ki bu yetenekli hayvan Ekim’de hayatını kaybetmiş; böylelikle Otto’nun son başarısı, ilham perisi Tillman’a da güzel bir gönderme olmuş.

Otto3Otto4Otto2The record for the longest human tunnel travelled through by a dog skateboarder is 30 people and was achieved by Otto the Skateboarding Bulldog in Lima, Peru, in celebration of Guinness World Records Day on 12 November 2015.The record for the longest human tunnel travelled through by a dog skateboarder is 30 people and was achieved by Otto the Skateboarding Bulldog in Lima, Peru, in celebration of Guinness World Records Day on 12 November 2015.Otto5

Kaynak: My Modern Met