Okuma süresi: 2 dakika

“Ben sadece ben olmak istiyorum” diyen dostlarla “biz” olmaya 26-27 Haziran’da Abbasağa Parkı’na! Kazım Koyuncu, ölümünün 10’uncu yılında sevenleri ve dostları ile İstanbul Beşiktaş’taki Abbasağa Parkı’nda anılıyor. 

Abbasağa Parkı’nda standlar kurulacak, atölyeler yapılacak. Horonlar tepilecek, bilgi ve kitap takası yapılacak. Irçılıktan, homofobiden ve türcülükten uzak, ortaklaşmak, paylaşmak, anlaşmak ya da en azından anlaşmaya çalışmak için gerçekleştirilecek etkinliğe tüm dostlar davetli.

Kazım Koyuncu Anma 2

Çocuklar için de etkinliklerin olduğu anmanın programı şöyle:

26 Haziran Cuma: 

Çocuk atölyeleri

17:00 Serkan Kırmızı: “Davulumdan Masallar”

Ana Sahne: Anares, Arzu Görücü, Avşin Eryiğit, Aydoğan Topal, Bandista, Cemal Hünal, Eski Bando, Fuat Saka, Enzo Ikah, Furkan Karakaya, Hilmi Yarayıcı, Kaan Tangöze, Neyse, No Land, öçd&yeb, Yüzyüzeyken Konuşuruz

Kazım Koyuncu Anma

27 Haziran Cumartesi:

Çocuk Atölyeleri

14:00 Kazım için bostan ve tohum bombası etkinliği

15:00 Yazar Esra Ercan Bilgiç ile okuma ve boyama etkinliği (3-7 yaş)

15:00 Fatih Gençkal: Capoeira Atölyesi (9-12 yaş)

16:00 Selen Göbelez Dumas: Çocuklarla Gezi Masalı (3-7 yaş)

17:00 Sevinç Altan: Çocuklarla Kazım Koyuncu’nun Müziğinin Resmi

Forumlar:

14:00 

  • Ekoloji Forumu: Ekolojik yıkımlar ve mücadele 
  • Kültür, Dil ve Müzik Forumu: Gürcü-Hemşin-Laz-Rum-Kürt-Zaza dil, kültür ve müzikleri. Kazım genç müzisyenler için ne ifade ediyor?

Ana Sahne: Ahmet Aslan, BabaZula, Bajar, Divan İşçileri, Çima, Entu, Hayko Cepkin, İberya Özkan, Kirli Çıkı, Luxus, Metin-Kemal Kahraman, Ümit Taşkıran, Vova, Yolda.