Kedilerin kendilerini temizledikten sonra sebepsizce tüm vücutlarını salladıklarını biliyoruz. Bunu yaptıkları sırada bir fotoğraflarını çekin. İşte kedi dostunuzun “kaçık” bir fotoğrafını çekmiş oluyorsunuz. Bir saniye süren bu sallanma sırasında yüzlerinin aldığı şekilleri görmüyoruz ve bence güzellikleri görmeye değer. Fotoğrafçı Carli Davidson’un “Shake Cats” (Sallanan Kediler) başlıklı yeni projesi için yaptığı şey tam olarak da bu.

ABD’li fotoğrafçı Davidson 34 yaşında; çoğu konularını yerel hayvanların hayatlarının kurtarılmasından bulan bir hayvan hakları aktivisti. Barınağın internet sitesi için her kedinin yüzünün güzel bir fotoğrafını çektikten sonra Davidson, onlara kulak temizliği ve manikür-pedikür içeren bir bakım seansı sunuyor. Bu temizlik seansından sonra genellikle kedilerin kendilerini sallama sırası geliyor. Eğer bu seans sallanmaları için onları kandıramamışsa birkaç damla su sallanmalarına yetecektir.

Shake_1_JazShake_2_Jaz

Sallanma sonucunda oluşan mükemmel garip görünüşlerini fotoğraflayan Davidson bizi gülümsetiyor.

Davidson “Shake Cats” projesi için neredeyse 100 kedinin fotoğrafını çekti. 140 fotoğrafını 27 Ekim 2015’te yeni çıkan kitabında yayınladı. Yetişkin köpeklerle başladığı, sonrasında yavru köpeklere geçtiği eski projeleriyle de tanınan fotoğrafçı Davidson ile fotoğraf serilerinin “arka planı” hakkında 2003’te yapılan röportaja bu linkten ulaşabilirsiniz.

Shake_3_LoraxShake_4_LoraxShake_5_KatieShake_6_KatieShake_7_Rescue-1Shake_8_Rescue-1Carli Davidson Pet PhotographyCarli Davidson Pet PhotographyShake_14_YushiShake_13_YushiShake_10_Binx

Kaynak: Peta Pixel