Okuma süresi: 3 dakika

Kediler ve köpekler arasındaki tatlı dostluklar artık o kadar da sürpriz olmuyor. Birbirlerine düşman oldukları söylenmesine rağmen bir köpek ve kedi sevgi dolu ve uyum içinde bir arada yaşayabilir ve hatta birbirlerinin en yakın arkadaşı dahi olabildiklerini bizlere tekrar tekrar gösterebilirler. Fakat o kadar farklı türler arkadaş olabiliyor ki bu insana biraz şaşırtıcı gelebiliyor. Bir kedi ve bir atın dostluğuna birkaç kez denk gelmişizdir ama yine de böylesine sevimli bir dostluğa pek alışkın değiliz.

Champy ve Morris’in dostluklarının hikayesi her ikisinin de annesi Jennifer Boyle sayesinde başladı. Boyle, dört at ve iki kediden oluşan büyük bir aileye sahipti ve hiçbir problem yaşamadan hep birlikte uyum içinde yaşıyorlardı ancak Champy ve Morris gelene kadar atların ve kedilerin bu kadar iyi arkadaş olabileceklerini de beklemiyordu.

Boyle, Morris’i 9 aylıkken barınaktan kurtardı ve Morris o zamana kadar tüm yaşamını barınakta geçirmişti. Barınakta doğduğu için de bir eve alışkın değildi ve arkadaşlığın nasıl bir şey olduğunu da bilmiyordu. Doğal olarak başta her şeyden korkuyor ve etrafa şaşkınlıkla bakıyordu ancak minik kedinin eve daha kolay uyum sağlamasına sebep olacak birisi vardı…

Champy, Morris ile ilk defa bir araya geldiğinde minik kediyi selamlayıp ona ilgi göstermeye başladı. Fakat Morris daha önce bir atla hiç tanışmadığından dolayı başlarda biraz utangaç davrandı ancak Champy tanıştığı herkesle arkadaş olmak istiyordu.

Morris ilk başta Champy’den kaçtığı için Champy onunla arkadaş olmaya çalışmaktan vazgeçmişti…

Çok geçmeden Morris onun yanına gelene kadar.

Champy Morris’in kendini güvende hissetmesi için sırtına atlamasına izin vererek kendisini de temizlemesini sağlamış oldu ve bir hafta içinde de arkadaş oldular.” dedi Boyle.

Uzun zamandır Morris ve Champy en iyi arkadaşlar. Sevimli ikili beraber uyumaktan, beraber su içmeye kadar her şeyi birlikte yapıyor.

Champy, Morris’i sırtında gezdirmeyi seviyor ve zamanlarının büyük kısmını birlikte geçiriyorlar. Yağmurlu havalarda bile yağmurluklarını giyip küçük bir gezintiye çıkıyorlar.

Morris başlarda Champy’den biraz korkmuş olsa da, Champy ona arkadaşlığın şekli ve boyutu olmadığını öğretti. Onlar artık ayrılmaz ikili.

En yakın arkadaşlar olduklarını ve birbirlerine gerçekten güvendiklerini söyledi Boyle. “Benim dört atım ve iki kedim var ancak aralarında Champy ve Morris’inki gibi bir bağ olmadığını” da ekledi.

Boyle, Champy ve Morris’in arkadaşlıklarını başkalarıyla da paylaşmak için bir facebook sayfası açtı. Sayfa yaklaşık 6.000 beğeni aldı. At ve kedi temelde bir çocuk kitabının, hayatlarının yolculuğuna çıkmış ve bu sürede de bol miktarda macera yaşayan ana karakterlerine benziyor. Bunun haricinde bu ikili böyle bir evde birlikte yaşamaktan oldukça memnun.

Kaynak: One Green Planet