Okuma süresi: 2 dakika

Adım Mariusz Kedzierski, 23 yaşında Polonyalı bir sanatçıyım. Genellikle realist ve hiperealist çizimler yapıyorum. Bu çizimler genellikle portre oluyor. Benim sanatım da özel olan tek şey; bu çizimleri kollarım olmadan yapıyor olmamdır.

Bana göre engelli olmam, bana özel harika hayatımı yaşayamacağım, hayallerimi geride bırakmam gerektiği anlamına gelmiyor. Son yedi yıldır sanat benim yaşam biçimim haline geldi. O zamandan bu yana 700 çizimim oldu ve bunları yapmak 15 bin saatimi aldı. Aynı zamanda 2013 yılında Viyana’da “En İyi Global Sanatçı” dalında ikincilik ödülü aldım. Krakov, Viyana, Oxford, Wroclaw ve daha pek çok yerde sergilere katıldım.

En son çalışmalarımı Avrupa seyahatim esnasında yaptım. Çizimlerimi; Berlin, Amsterdam, Londra, Paris, Barselona, Marsilya, Venedik, Roma ve Atina sokaklarında yaptım. Bana göre bu bir projeydi ve projeme “Mariusz Çiziyor” adını koydum. Bunu yapmaktaki amacım, insanlara ilham vermek ve sınırları kendi kafalarında çizdiklerini göstermekti.

Mariusz Kedzierski 1

Mariusz Kedzierski 7Mariusz Kedzierski 3Mariusz Kedzierski 4Mariusz Kedzierski 8Mariusz Kedzierski 5Mariusz Kedzierski 9Mariusz Kedzierski 10Mariusz Kedzierski 2Mariusz Kedzierski 11Kolsuz doğdum ama yine de realist resimler yapma hayalimi gerçekleştiriyorum

Kaynak: Bored Panda