Okuma süresi: 2 dakika

Şaşırmaya takatimiz kalmamışken bir yeni saçmalıkla daha karşılaşmamız an meselesi. İşte o anlardan birindeyiz. Kültür Bakanlığı’nın onayladığı, üzerine de TC bandrolü yapıştırdığı kitap kimlerin ağzından konuşuyor dersiniz? Üzgünüm, ne yazık ki IŞİD adlı çeteden bahsediyorum.

MİT tırlarıyla IŞİD’e silah yollandığını ortaya çıkaran gazetecileri tutuklatan devlet, adını bir IŞİD kitabına yazıp bunu basıp dağıtabiliyorsa pek tabii bir TC vatandaşı da o kitabı edinip okuyabilir.

DİHA’nın haberine göre, Demokratik Suriye Güçleri çatışma halinde oldukları IŞİD militanlarının üzerinde bu kitapları buldu. Kitapların içeriği ise normal bir insan için inanılmaz, IŞİD destekçileri için günlük hayatın kurallarını barındırıyor.

Başlıklar ise bizi, toplumumuzu ve gidişatımızı iyice içler acısı hale getiriyor. Nefret söylemine batmış pek çok ifade, kadınların cariye olmalarının “caizliğini” açıklandığı bölümler ve cinayetlerle dolu bu kitapçık kim bilir kaç kişiye ulaşmış durumda… Gerçekten, kim bilir? Kitapların yakıldığı günümüzde, kim bilir…

diha
Görsel: DİHA -İçindekiler bölümünde günümüzde bir karşılığı olmayan cihadla ilgili çeşitli başlıklar görülüyor.
diha 5
Görsel: DİHA -İçindekiler bölümünde şehitlik adı altında savaşarak ölmeye özendirme amaçlı başlıkları görebiliyoruz.
diha 11
Görsel: DİHA -İçindekiler bölümündeki cihada özendirici başlıklar
diha 9
Görsel: DİHA – Yalnızca Kültür Bakanlığı’nın verdiği ISBN açıkça görülüyor: 978-605-5387-31-0
diha 7
Görsel: DİHA
diha4
Görsel: DİHA -Açık olarak IŞİD propagandası yapan başlıklar görülüyor.
diha 10
Görsel: DİHA