Kurtarılmış ineklerin ilk kar deneyimlerinde verdiği tepkileri izleyin

104.005

TrueActivist’in önceden de belirttiği gibi, hayvanların fabrika çiftliklerinde geçirdikleri hayat hiç de gerçek bir hayat değil. Neyse ki, videoda gördüğünüz iki inek Knoxville, Tenessee’deki bir sığınma çiftliği olan The Gentle Barn (Tatlı Sığınak) tarafından kurtarıldı. İşine tutkuyla bağlı çiftlik sahiplerinin koruması altında olan Dudley ve Destiny adındaki bu iki inek, ilk kez kar deneyimi yaşamaları için çayırlara salındı.

Videoda Dudley ve Destiny’nin yağan buz taneciklerine karşı başlarda çekimser olduğunu, fakat kısa sürede sevinçten sersemlediklerini görüyoruz. Sıçramaya, koşmaya ve sadece mutlu ve sağlıklı ineklerin yaptığı gibi sevinçlerini göstermeye başlıyorlar.

One Green Planet‘ın haberine göre bu iki inek de fabrika çiftliğinden kurtarılmış olduğu için ilk kez buz gibi havada ve açık alanda oynayabiliyorlar.

İçlerinden siyah olan, Destiny, sığınağa geldiğinde denge ve hareket sorunları yaşıyordu fakat şimdi sorunsuz bir şekilde çayırlarda koşup oynayabiliyor

Duncan’ın ise aşağıdaki videosunu izleyerek mutluluklarını görebilirsiniz.

Dudley and Destiny may have been a little unsure about the snow yesterday, but they were loving it today! (For those of you wondering why we shared the same video twice, I started uploading it from a different computer 7 hours ago, and it just now posted! This one is better quality though so I decided just to leave it. It’s worth watching again! :-))#TeamDudley#GBTennessee#begentle#Gentlebarn#OurDestiny

The Gentle Barn Tennessee tarafından gönderildi 21 Ocak 2016 Perşembe

Kaynak: True Activist