Pembe Hayat KuirFest, 2011 yılından bu yana LGBTİ+ hakları mücadelesine sanat aracılığıyla ifade alanları yaratan, sinemadan edebiyata, müzikten videoya pek çok farklı türü buluşturan ve bu çerçevede panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve sergiler düzenleyen bir festivaldir. Çalışmalarına bu yıl yenilerini de ekleyen festival, sekizinci senesini LGBTİ+ Film Platformu ile açacak!

LGBTİFilmleriYasaklanamaz hashtag kampanyası sırasında çevrimiçi erişime açılan T (2016) isimli kısa filmin büyük ilgi toplamasının ardından internet üzerinde çevrimiçi erişime açık LGBTİ+ temalı filmleri bir araya getirmek üzere çalışmalarına başlayan Pembe Hayat KuirFest, LGBTİ+ Film Platformu’nu sekizinci senesini kutlayacağı Ocak 2019’dan itibaren takipçileriyle buluşturacak!

LGBTİ+ Film Platformu ne ola?

LGBTİ+ Film Platformu, çevrimiçi erişime açık LGBTİ+ temalı filmleri bir araya getiren bir kütüphanedir. Zamanla film sayısının artacağı platform için ilk hedef Türkçe altyazılı 50 LGBTİ+ filminin bir araya getirilmesi. Uzun metrajından kısasına, kurmacasından belgeseline pek çok filmin bir araya geleceği platformda, izleyiciler istediği filme tek bir site üzerinden erişebilecek, ya da platformdaki diğer LGBTİ+ filmlerine göz atabilecek. LGBTİ+ Film Platformu Türkçe altyazılı ve ücretsiz olarak izleyicilere sunulacak. İlerleyen zamanlarda altyazı sistemiyle daha çok dile ulaşmayı hedefleyen LGBTİ+ Film Platformu’nda yer alacak filmler kamusal alanlarda, panel, tartışma ve söyleşi gibi etkinliklerde de sinemaseverlerle buluşabilecek.

Hazırlanan platform sitesi üzerinden Pembe Hayat KuirFest’in arşivine, geçmiş festival programlarına ve gelecek senenin hazırlıkları ile duyurularına ulaşmak mümkün olacak.

Senin de filmin ya da fikrin mi var?

Hazırlıklarına başlanan LGBTİ+ Film Platformu için KuirFest çok yakında yeni bir duyuruyla takipçilerine ulaşacak. Filmini dahil etmek isteyen yönetmenler FilmFreeway üzerinden açılacak başvuru ile filmini platforma ulaştırabilecek.

Platforma dair detaylar çok yakında Pembe Hayat KuirFest üzerinden yayınlanacak, takipte kalın!