Okuma süresi: < 1 dakika

Moby sahibi öldükten sonra, başkent Vilnius’un 80 kilometre (50 mil) kuzeyinde yer alan Šventupė‘deki sığınma evi tarafından sahiplenilmişti.

Daha sonra onu sığınma evinden sahiplenen yaşlı bir çiftin, Moby’i işkence ederek öldürdüğü haberinin üzerine insanlar protesto için harekete geçti.

Yaşlı çiftin evlatlık aldığı, işkence ettiği ve sonra öldürdüğü söylentilerinin üzerine düzinelerce insan Litvanya’nın küçük bir köyü olan Šventupė’da protesto gösterileri düzenledi.

Ellerinde afişler ve Moby adındaki köpeğin boyalı portresi olan protestocular, geçen hafta 3 yaşındaki bir erkek köpeği öldürdükleri söylenen zanlıların evinin dışında toplanarak Katiller diye bağırdılar.

Adlandırılmayan çift, hayvan zulmü ile suçlandı. Protestolar sırasında onların avukatı, açıklama yapmak için orada değildi.

Moby’nin (eski) sahibi öldükten sonra 4 Aralık’ta yerleştirilmiş olduğu sığınma evi başkanı Ilma Germaniene, Cumartesi günkü mitingin “daha fazla köpek katledilmesine engel olmak” için olduğunu söyledi.

Kaynak: ABC News