Ana SayfaEkolojiHayvan HaklarıLitvanya’da insanlar işkence edilerek öldürülen köpek Moby için toplandılar

Litvanya’da insanlar işkence edilerek öldürülen köpek Moby için toplandılar

-

Moby sahibi öldükten sonra, başkent Vilnius’un 80 kilometre (50 mil) kuzeyinde yer alan Šventupė‘deki sığınma evi tarafından sahiplenilmişti.

Daha sonra onu sığınma evinden sahiplenen yaşlı bir çiftin, Moby’i işkence ederek öldürdüğü haberinin üzerine insanlar protesto için harekete geçti.

Yaşlı çiftin evlatlık aldığı, işkence ettiği ve sonra öldürdüğü söylentilerinin üzerine düzinelerce insan Litvanya’nın küçük bir köyü olan Šventupė’da protesto gösterileri düzenledi.

Ellerinde afişler ve Moby adındaki köpeğin boyalı portresi olan protestocular, geçen hafta 3 yaşındaki bir erkek köpeği öldürdükleri söylenen zanlıların evinin dışında toplanarak Katiller diye bağırdılar.

Adlandırılmayan çift, hayvan zulmü ile suçlandı. Protestolar sırasında onların avukatı, açıklama yapmak için orada değildi.

Moby’nin (eski) sahibi öldükten sonra 4 Aralık’ta yerleştirilmiş olduğu sığınma evi başkanı Ilma Germaniene, Cumartesi günkü mitingin “daha fazla köpek katledilmesine engel olmak” için olduğunu söyledi.

Kaynak: ABC News

SON YAZILAR

Hatay’da depremin ardından süren hayat mücadelesinin pek de söz edilmeyen özneleri: Hayvanlar

6 Şubat depremlerinden en çok etkilenen Hatay'da yaşayan patili dostlarımız oldukça zor durumda. Hayvanlara yönelik bir sağlık hizmeti görünür değil, özellikle kedi ve köpekler kontrolsüzce...

“Hayvanlar için etki” yaz okulu için kayıtlar başladı

Kafessiz Türkiye tarafından düzenlenen “Hayvanlar İçin Etki Yaz Okulu” kayıtları başladı! Başvuru için son gün 22 Temmuz. 25- 26-27 Temmuz 2023 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek...

Felaketin görünmeyen yüzü: Depremden etkilenen hayvanlar

Depremin ardından Animal Save Türkiye grubu deprem bölgesinde ilanlar aracılığıyla hayvanları kurtardı. Bakım verenlerine ulaşabildiği hayvanları sahiplerine ulaştıran grup, depremzede hayvanları yuvalandırmaya devam ediyor.

THY yine bir kediyi kaybetti, yine sorumluluk almıyor

Daha önce defalarca yolcular ile seyahat eden evcil hayvanların kaçmasına ya da ölmesine sebep olan THY yeni bir skandala imza attı. 31 Ocak Pazartesi akşamı...
Bilal Ashrafov
Bilal Ashrafov
Bakü doğumlu. İstanbul Şehir Üniversitesi’nde Psikoloji öğrencisi.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol