Okuma süresi: 2 dakika

Etkileyici bir bakışın olabilmesi için gözler kadar kaşların da kusursuz olması gerekli. Maalesef birçoğumuz kaşlarımızın görünüşündeki kusurları göz ardı ediyoruz. Kaşlardaki problemlerin makyaj ile giderilmesinin zor olması ve ekstra özen gösterilmesinin gerekliliği kaşlarımızın muhteşem bir görünüme sahip olmasını engelliyor. Bahar Arslan Akademi bünyesinde gerçekleştirilen microblading işlemi bizleri bu sorunlardan kurtaracak.

Kaşlarınızın harika bir görünüme kavuşması için Bahar Arslan Akademi’den randevunuzu aldığınızda işlemler renk seçimleri ile başlar. İlk olarak kendi kaş renginiz ile aynı rengi belirlemeniz gerekmektedir. Bu aşamada isterseniz tüm kaşlarınız farklı bir renge çevrilebilir. Ancak uzmanlar her zaman doğal kaş renginizin kalmasını önerecektir. Vereceğiniz karara göre uzmanlar tarafından en uygun renkler ortaya çıkar.

Gerçekleşecek olan işlemde yüksek bir acıdan söz edilemez. Yalnızca kaş bölgesinde bir batma hissi yaşanır. Bu durum bazı kadınları rahatsız edebildiği için ilk olarak bölgenin uyuşturulması için kremler kullanılmaktadır. Çok yüksek bir acı olmadığından kremlerin sunduğu uyuşturucu etki yeterli olur. 10-15 dakika beklendikten sonra kremler bölgeyi yeterince uyuşturmuş olur ve microblading işlemine başlanır.

İşlemde tamamen steril enjeksiyon malzemeleri kullanılmaktadır. Bu malzemeler sayesinde belirlenen renkleri verecek olan organik boyalar derinin yarım milimetre altına enjekte edilecektir. Gerçekleşen enjeksiyonlar kaşlarınız ile aynı yönde ve kaşlarınız ile tamamen aynı renkte olur. Basitçe tarif edilmesi gerekirse derinin alt kısmına yeni kaşlar çizilecektir.

Microblading Kaş Uygulaması Kaşın Şeklini Değiştirir mi?

Kadınlar genel olarak kaşlarının istenen şekle kavuşması için kaş aldırma işlemini gerçekleştirmektedir. Gerçekleştirilecek olan microblading kaş işlemi sonrasında bu duruma gerek kalmaz. Operasyon öncesinde kaşların alacağı yeni şekle de karar verilecektir. Birçok kaynakta bu işlem gürleştirme operasyonu olarak gözüküyor olsa da hiç kaş bulunmayan bölgeye de uygulanarak kaşın farklı bir şekle bürünmesi sağlanabilir.

Microblading Kaş Uygulaması Sonrasındaki Süreç

Kadınlar uygulamanın nasıl yapıldığı kadar uygulama sonrasındaki süreci de merak etmektedir. İşlem sonrası süreçte merak edilen konuların başında tabii ki kaşların alacağı yeni görüntü gelir. Bahar Arslan Akademi gibi profesyonel merkezler işlem öncesinden gösterimlerini gerçekleştirirler. İşleme henüz başlanmadan, işlem sonrasında kaşların nasıl bir görüntüye kavuşacağı ayrıntılı bir şekilde belirtilir.

İyileşme süreci de kadınların merak ettiği aşamalar arasında yer alır. Microblading işlemi tamamlanıp merkezden ayrılan kişiler direkt olarak normal hayatlarına dönerler. Uygulama sırasında dahi yüksek seviyede bir acıdan bahsedilemediği için işlem sonrasında da devamlı bir acı söz konusu olmaz.

Bazı uygulamalar ilk yapıldığı anda küçük yaralara sebep olabilir. Bazılarında ise ilk gün rengi tam tutmayıp birkaç gün içerisinde rengi oturtulacaktır. Ancak Bahar Arslan Akademi gibi profesyonel merkezlerde gerçekleşen bu uygulamada böyle durumlar da söz konusu olmaz. Merkezden dışarı çıktığınızda kimse kaşlarınızda ekstra bir işlem yapıldığını anlamayacaktır. Direkt olarak çok bakımlı gözüken kaşlarınız ile hayatınıza devam edebilirsiniz.