Yakın zamanda Moby, yoga ve meditasyon için ambient müziklerinden oluşan kayıtlarını internet sitesinde dinleyicileri ile paylaştı.

Doğaya zarar verdiği için hiç arabaya binmediği bilinen 50 yaşındaki sanatçı Moby, “Yoga – meditasyon yaparken, uyurken ya da gerildiğimde dinlerim diye bir süredir oldukça sessiz, sakin müzikler yapıyorum. Bir baktım ki dört saatlik bir kayıt olmuş, ben de bu seti dinleyicilerimle paylaşmak istedim” diyor.

Aslında Moby’nin bu tarz müzikler yapması pek de şaşırtıcı bir durum değil. Çünkü onun hayata karşı bütünsel bir bakış açısı var. Kendisi Los Angeles’a vegan restoranı açmış bir yogi olmakla birlikte aynı zamanda eşsiz müzik zevki olan yetenekli bir sanatçı.

Moby internet sitesine, “Bu müziklerde davul veya vokal yok, oldukça sakin akor ve seslerden oluşuyor. Arkadaşlarınızla paylaşabilir istediğiniz gibi indirebilirsiniz, bu şarkıların telif hakkı yok zaten olmamalı da” diye açıklama yazmış.

Müzikler gerçekten de fazlasıyla sakin. Uyku, meditasyon ve yoganın bazı stilleri için ideal, mesela çok yavaş ve dinginlikle yapılan Yin Yoga gibi. Biraz daha dinamik bir yoga seansı için Magnetic Mag‘teki asıl haberin yazarı Harrison Williams ise Johnny Blue albümlerini de öneriyor. Moby’ye de bu cömert armağanı için teşekkürlerimizi iletmiş olalım.

Bu bağlantıdan Moby’nin “dingin” albümünü dinleyebilir ve isterseniz bu müzikleri indirebilirsiniz.