Okuma süresi: 2 dakika

Baş döndürücü derecede detayı ve milyonlarca nokta kullanarak sanat yapan Kaliforniyalı çizer Kyle Leonard, doğadan ve özellikle de politikanın doğaya bakış açısının çevreye verdiği zarardan esinlenerek bir çalışma yaptı.

Her gün yaratıcı bir çıkış yapmak ve aynı zamanda kendini medite etmek için çizim yaptığından bahseden Leonard, ayrıca kendisine Escher, Haeckel ve sokak sanatçısı Alexis Diaz gibi sanatçıların ilham verdiğinden de bahsediyor. Yaptığı çizimin zorluk derecesine göre altı ile yüz saat arası bir çalışma zamanı oluyor. Kullandığı teknikler ise noktalama veya çapraz tarama.

Leonard yaptığı sanatla ilgili ise şu açıklamalarda bulundu; “Genel anlamda gezegenin doğasından ve bizim gezegene davranış biçimimizden ilham alıyorum. Bir tavsiye vermem gerekirse, sanatsal bir şey ürettiğiniz esnada içgüdülerinize güvenin ve başladığınız işi yarım bırakmamaya bakın. Başkalarının değer yargılarına ve beğenilerine göre değil kendi beğenileriniz doğrultusunda sanatınızı icra edin. Ne kadar pratik yaparsanız kenddinizi o kadar geliştirirsiniz. Unutmayın ki kimse muhteşem çizim yetenekleriyle doğmuyor. Aksine yıllar süren pratik ve sabırla yeteneklerini elde edebiliyorlar.”

Kyle Leonard 1

Kaynak: Bored Panda