Ana SayfaEkolojiİklim & SuNorveç’ten Kuzey Kutbu’na yürüyen bu 4 çocuğun önemli bir isteği var

Norveç’ten Kuzey Kutbu’na yürüyen bu 4 çocuğun önemli bir isteği var

-

Norveç’ten yola çıkıp Kuzey Kutbu’nu yürüyerek gezen 14 yaşındaki 4 çocuk, iklim değişikliğinin gezegene nasıl bir zarar verdiğini belgeliyor.

14 yaşındaki çocukların Norveç’ten çıktıkları bu anlamlı yolculuklarındaki hedefi dünya liderlerine seslerini duyurabilmek. Konu iklim değişikliği olduğunda ilk önce çocukların konuşulmasını vurgulayan 4 çocuğun listesinde ABD Başkanı Barack Obama, Almanya Şansölyesi Angela Merkel ve Norveç Başbakanı Erna Solberg var.

Norveç İklim Değişikliği Çocuk
(Fotoğraf: Geir Evensen/NBC)

Şimdiden bu hafta sonu için Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Moon ve Norveç Başbakanı Erna Solberg ile Paris’te bir görüşme düzenleyecek olan çocuklar, hedeflerine ulaşmada yolu yarılamış gibi duruyorlar.

Ancak hedefleri tam olarak bitmiş değil. “Meet the Kids” projesi ile Obama ve Merkel ile de görüşmek isteyen küçük kahramanların hepimizin desteğine ihtiyaçları var. Yapmamız gereken ise Twitter üzerinden Barrack Obama’nın kişisel hesabına #ObamaMeetTheKids etiketi ile onları hatırlatmak.

Burada önemli olan nokta çocukların başlattıkları proje sayesinde Obama’yla görüşebilme fırsatları. Görüşmenin sonucundan ne çıkarsa çıksın, ses duyurabilmek her şeyden çok daha önemli.

Kaynak: Eco Watch 

Hazırlayan:Burak Avşar

SON YAZILAR

Yeşil Düşünce Derneği’nin İklim Okulu 29-30 Nisan’da!

“Kimseyi Arkada Bırakmadan: Batı Karadeniz’de İklim Hareketinin Güçlendirilmesi” projesi kapsamında gerçekleştirilecek İklim Okulu ve forum etkinlikleri ile yerel yönetim, sivil toplum, devlet kurumları ve halk,...

Houston, bir çözümümüz var!: Hayvan çiftlikleri ve mezbahaların olmağı şefkatli bir dünya mümkün

Kocaayak bize iklim kaosuyla mücadeleye yardımcı olmak için neler yaptığını ve neden Veganuary'ye katılmayı seçtiğini anlatıyor. Veganuary, 200'den fazla ülke ve bölgeden katılımcılarla 2021 kampanyasında yarım...

İstanbul Dolphinarium önünde yunus işkencelerine ve esaretine karşı protesto

Hayvan Özgürlüğü Aktivistleri İstanbul Dolphinarium’u protesto ederek Burak Özgüner’i andı.

Avrupa’daki her beş kuştan biri yok olma tehlikesiyle karşı karşıya

Kuşların tehlike kategorilerini belirleyen ve neden yok olduklarını ortaya koyan, Avrupa Kuşları Kırmızı Listesi Güncellendi. Dünya Kuşları Koruma Kurumu, Avrupa genelinde 54 ülke ve bölgeden...
Konuk Yazar
Konuk Yazar
Siz de Gaia Dergi'de yazılarınızın çıkmasını istiyorsanız [email protected] üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol