Okuma süresi: < 1 dakika

Norveç’ten yola çıkıp Kuzey Kutbu’nu yürüyerek gezen 14 yaşındaki 4 çocuk, iklim değişikliğinin gezegene nasıl bir zarar verdiğini belgeliyor.

14 yaşındaki çocukların Norveç’ten çıktıkları bu anlamlı yolculuklarındaki hedefi dünya liderlerine seslerini duyurabilmek. Konu iklim değişikliği olduğunda ilk önce çocukların konuşulmasını vurgulayan 4 çocuğun listesinde ABD Başkanı Barack Obama, Almanya Şansölyesi Angela Merkel ve Norveç Başbakanı Erna Solberg var.

Norveç İklim Değişikliği Çocuk
(Fotoğraf: Geir Evensen/NBC)

Şimdiden bu hafta sonu için Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Moon ve Norveç Başbakanı Erna Solberg ile Paris’te bir görüşme düzenleyecek olan çocuklar, hedeflerine ulaşmada yolu yarılamış gibi duruyorlar.

Ancak hedefleri tam olarak bitmiş değil. “Meet the Kids” projesi ile Obama ve Merkel ile de görüşmek isteyen küçük kahramanların hepimizin desteğine ihtiyaçları var. Yapmamız gereken ise Twitter üzerinden Barrack Obama’nın kişisel hesabına #ObamaMeetTheKids etiketi ile onları hatırlatmak.

Burada önemli olan nokta çocukların başlattıkları proje sayesinde Obama’yla görüşebilme fırsatları. Görüşmenin sonucundan ne çıkarsa çıksın, ses duyurabilmek her şeyden çok daha önemli.

Kaynak: Eco Watch 

Hazırlayan:Burak Avşar