Birçok alanda ilkleriyle bilinen ODTÜ, şimdi de kurduğu “Bilim İletişimi Grubu” ile bilimi ve bilim insanlarını fotoğraf sanatıyla birleştiren bir sergi gerçekleştiriyor.

Dünya yıldızlarını fotoğraflayan Mehmet Turgut; objektifini bu kez ODTÜ’lü bilim insanlarına çeviriyor.

Eğitim ve araştırma alanlarında önemli başarılara imza atan Orta Doğu Teknik Üniversitesi; bilimi topluma tanıtma ve bilimin eğlenceli yüzünü gösterme misyonu ile etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Bu doğrultuda; ODTÜ Bilim İletişimi Grubu (BiG) tarafından düzenlenen, 18 Ekim 2017 Çarşamba günü, saat 18.00’da, ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Sergi Salonu’nda “Bilim Sanatla Buluşuyor” isimli fotoğraf sergisi hem sanatseverler hem bilimseverlerle buluşturulacak.

Türkiye’den ve dünyadan ünlü sanatçıların fotoğraflarını çeken Mehmet Turgut’un ODTÜ’de görev yapan 13 bilim insanını yaptıkları araştırmalar çerçevesinde fotoğraflamasıyla oluşan eserlerden oluşan sergi, bir hafta açık kalacak.

ODTÜ Bilim İletişimi Grubu’nun, bilim insanlarının ve bilimsel araştırmaların çoğu zaman gözden kaçan eğlenceli ve keyifli yüzünü daha çok kişiye göstermek, insanların bilime karşı önyargısını yıkarak onları bilimle kaynaştırmak amacıyla düzenlediği fotoğraf sergisi; ülkemizde çalışmalarını sürdüren bilim insanları ve onların yürüttükleri projelerin bilimsel makale ve haberler dışında fotoğraf sanatıyla bir araya gelmesi açısından da bir ilki gerçekleştirmiş olacak.