Okuma süresi: < 1 dakika

Yeni bitki temelli kafe -ismi grubun “in bloom isimli şarkısından esinlenilmiştir- müşterilerine temiz ev yapımı vegan makarna, hamur işleri ikram ediyor ve Kurt Cobain’in yönettiği zamana geri adım atıyor.

In Bloom vegan kafe, 90’ların grunge grubu Nirvana’ya bir hayranlık göstergesi olarak İskoçya Glasgow’da açıldı. Sahibi Rachel Sharp, basın kuruluşu Munchies’e, kendisinin ve kocasının gruba ve üyelerine sevgilerini yansıttıkları bir kafe açmak istediklerini anlatmıştır. Dekor bilet koçanları, eski promosyon posterler ve fotoğraflar ile diğer ucuz nostaljileri ön plana çıkarırken; menü vegan yahniler, sandviçler, taze yapılmış makarnalar, kebaplar ve hamur işlerinden oluşturulmuştur. Sharp komşulara buluşma duyurusu yapmadan bir öğle arasında açtıklarını ve harika geri dönüşler aldıklarını söyledi. Bir sürü insanın büyük destek gösterdiğini, bunların genellikle meraklı veganlar ve Nirvana hayranları olduğunu ve komşuların da geçerken bir bakmak için uğradıklarını sözlerine ekledi.

Glasgow’un Sharp In Bloom için mükemmel bir konum olduğunu çünkü grubun düzen karşıtı karakterlerinin en iyi bu şehirde temsil edildiğini söyleyerek Gary Yourofsky’den çoğu veganın bastırılmış topluluklardan olduğuna dair güzel bir alıntı yapar. Glasgow bölgelerinin tarihsel olarak ve şu anda yoksul olduğu için böyle hissettiğini söyleyerek insanların diğer bastırılmış varlıkları daha çok önemsediklerini düşündüğünü belirtmiştir.

Kaynak: VegNews