Rap müziğin sevilen sanatçısı Ozbi, Gülce Duru ile beraber yaptığı ve büyük beğeni toplayan Rakılı Live projesinin ikinci serisini müzikseverlerle buluşturdu. Serbest ölçü şiirleri ile harmanladığı Rakılı Live projesinin ilk şarkısı dijital platformlardan dinlenebilecek.

1.Seri’de olduğu gibi şiirleri yine Gülce Duru ile beraber besteleyen Ozbi, düzenlemelerde başta Enver Muhamedi olmak üzere Oz Ensemble ismini verdiği orkestra ile beraber çalıştı. Davulda İlke Kızmaz, klavyede Barış Mert Peker, gitarda Cihan Tanrıverdi ve Kerem Türkaydın var. Kolektif bir bilincin üretimine dayanan 2.Seri’yi yine Can Göleli kayıt altına aldı.

Mixing işlemlerine Stüdio MüzikO’dan Mert Özçiftçi destek verirken, mastering işlemleri ise Stüdio Noiseist’de Çağan Tunalı tarafından gerçekleştirildi…

6 şarkıdan oluşan serinin çekimleri ikiye bölünmüş ve 2 şarkıda solo enstrüman olarak trombon kullanıldı.

2 şarkının performans çekimlerinin başında Tugay Kinyas Yıldırım yer alırken diğer 4 şarkının performans çekimlerinin başına Ogün Akgül geçti.

***

Rakılı Live 1.Seri aynı zamanda şarkıların arasına yerleştirilmiş mini hikâyesi ve iki karakteri ile de baya merak uyandırmıştı.

Ozbi 2.Seri’de “Uçan Deli” ismini verdiği karakterinin asıl kimliğini ve neden var olduğunu ilk klip “Façalı Yürekler” ile açıklayacağının sinyallerini veriyor.

Temelde Uçan Deli karakteri ile kişinin hislerine ket vurarak anlamını yitirdiğini, hisleri baskılamak değil açık etmeninin kişiyi gerçek kılacağını işlerken Elif Parlak’ın can verdiği hüzünlü kadın ile şarkılarda anlatılan içi doldurulamamış boşlukları işleyen Ozbi bu iki karakterin gerçekte nasıl ve nerede var olduklarını, hikâyenin öncesini, nasıl tanıştıklarını, kim olduklarını ve kadının neden ağladığını yani bu sefer nedenleri anlatacak gibi gözüküyor…

Hicaz, Saba ve Pia filmleri ile tanınmış yönetmen Erdal Rahmi Hanay’ın büyük desteği ile oluşan 2.Seri hikâye kısımları ilerleyen günlerde başka boyutlara geçeceğe benziyor.

Alıntı: BirGün