Okuma süresi: 2 dakika

“Deniz Ali Tatar’la 6. Seans”; vizyona giren filmler, oyuncular, yönetmenler, festivaller ve sinemaya dair merak edilen gelişmeler ile izleyenlerin karşısına çıkmaya devam ediyor! Sezonun sonuna gelen programın yeni bölümlerine; başarılı oyuncular Özgür Emre Yıldırım, Alper Saldıran, Şenay Gürler ile ‘Yanlış Anlama’ filmiyle Hakan Bilgin ve Pelin Sönmez konuk oldular.

Son dönemde Ölümlü Dünya, ArifV216 ve Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok gibi filmlerdeki performanslarıyla adından söz ettiren başarılı oyuncu Özgür Emre Yıldırım, 29. Ankara Uluslararası Film Festivali kapsamında jüri üyesi olduğu Kısa Film Yarışması ve kısa filmcilik hakkında konuştu. Kısa filmin sinemada çok apayrı bir janr yaptığını dile getirirken heyecan veren kısa film senaryoları olduğunu da dile getiriyor. Ana akım ve bağımsız sinema ile dirsek temasında olduğunu belirten Yıldırım, Arifv216 ile Ölümlü Dünya filmini aynı dönemde çektiğini belirtiyor ve enteresan bilgileri paylaşıyor.

Oynayacağı rolü seçerken ‘gerçekliği’ ne dikkat ettiğini belirten başarılı oyuncu Alper Saldıran, kendi gerçekliğine göre o hikâyenin ne kadar gerçekleştirilebilir olduğuna baktığını söylüyor. Kendi kaleme aldığı “Beyaz Odadan Hikayeler” adlı kitabı hakkında da konuşan Saldıran, film festivalleri ile ilgili ise sektörün bir araya gelmesi için önemli ve sinemaseverler için apayrı bir tad olduğundan bahsediyor.

“Bazen çok ağlarsınız, ama o ağlamanın arkasından bir anda gülmeye de başlarsınız.” diyen güzel oyuncu Şenay Gürler, filmlerin ve dizilerin de hayat gibi olduğundan bahsediyor. Hemşire rolünü canlandırdığı bir Onur Ünlü film olan “Kırık Kalpler Bankası” hakkında ise Gürler; filmin karmaşık bir yapısı olduğunu ve izleyicinin alt metinlere ve görselliğe dikkat ederek izlemesini belirtiyor. Ama bu karmaşık ve birbirine sıkı bağlardan inanılmaz bir filmin çıktığını söylemeden de geçmiyor.

Çekimleri Bakü’de gerçekleşen, Türk ve Azeri oyuncuların bir arada olduğu ve İlker Ayrık, Şevket Çoruh ve Bahadır Efe gibi oyuncuların yer aldığı Yanlış Anlama” filmini ise Hakan Bilgin ve Pelin Sönmez anlatıyor. Filmin hikayesini anlatan ikili, çekim sürecinde çok merhametli Azeri insanlarıyla tanıştıklarını ve Bakü şehrinin bir plato mükemmeliyetinde olduğunu anlatıyor.

 

Deniz Ali Tatar, YouTube kanalında daha birçok film, oyuncu ve yönetmenle buluşmaya devam ediyor. Kanala abone olarak, birçok röportaja ve içeriğe ulaşabilirsiniz…

https://www.youtube.com/channel/UClHTrBzgdhbCKCM5L0zI4jQ

Özgür Emre Yıldırım: https://www.youtube.com/watch?v=ampVk1OXEFM

Alper Saldıran: https://www.youtube.com/watch?v=m2TbeGvFvYA

Şenay Gürler: https://www.youtube.com/watch?v=uoEsoNN-TlU

Hakan Bilgin & Pelin Sönmez: https://www.youtube.com/watch?v=hmuY75TwQ5s