Okuma süresi: < 1 dakika

Tüm dünyayı bir anda etkisi altına alan ve ‘pandemi’ ilan edilen korona virüs salgını, dünya çapında birçok çalışmaya engel koysa da sanat susmamak için elinden geleni yapıyor. Karantina sürecinde evde ve ıssız İstanbul sokaklarında çekilen “Kendini Yalnızca Kendinde Yok Et” adlı kısa film, 25 Mayıs – 1 Haziran tarihleri arasında 1 hafta boyunca Kinema Film’in vimeo kanalından online olarak yayınlanacak. Sonrasında da filmin festival serüvenine başlaması planlanıyor.

Filmin yönetmenliğini ise ‘Ayın Karanlık Yüzü’ ve ‘Mavi Gözlü Dev’ filmlerinin yardımcı yönetmenliğini üstlenen, yönetmenliğini üstlendiği ‘Fırça Darbesi’ adlı kısa filmiyle birçok festivalde gösterilen ve daha birçok belgeselin uygulayıcı yapımcılığını üstlenen yönetmen Nihan Belgin üstlendi. Aynı zamanda filmde başrol karaktere de hayat veren Belgin, filmin senaryosunu yazdı. Ayrıca filmin kurgu, ses tasarımı ve müzik çalışmaları da Nihan Belgin’e ait. Filmin görüntü yönetmenliğini ise bir çok filmde rol alan ve aynı zamanda yönetmenliğini üstlendiği “Yeryüzündesin. Bunun Bir Tedavisi Yok” adlı kısa filmiyle birçok festivalde gösterilip ödül alan oyuncu ve yönetmen Umut Beşkırma üstlendi.

Filmin hikayesi ise şu şekilde: “Salgın boyunca vaktini evde geçirmek zorunda olan genç bir kadının varoluş sancıları… Belirsiz bir sessizlik… Düşünmeye ayrılan sonsuz bir zaman… Siyah beyaz bir ağıt…”

Filmi, 1 Haziran’a kadar buradan izleyebilirsiniz…