Bir arkadaşım sayesinde denk geldiğim bir çağrı metnini paylaşacağım sizlerle. Bu, ne zamandır arayışında olduğum ve katılmayı istediğim türden bir ortamın çağrısı. Haliyle hemen dahil oldum. Enerjisi, adı gibi tatlı ve kocaman cümleler etmeniz için sizi huzursuz etmiyor. Dahası erişilebilir olmak için de elinden geleni yapıyor. Şu aralar dijital tanışıklıkla sınırlı kalıp kitaplar hakkında online ortamda konuşacağınız kitap kulübüne kitaplardan konuşmayı seven herkes dahil olabilir.

Kulübün çağrı metni ise şu şekilde;

“Merhabalar, biz İzmir’de faaliyet gösteren kitapseverlerle birlikte oluşturulmuş Pineapple Kitap Kulübüyüz.

Kulübümüzü daha çok kitap okumak, yeni yazarlar, edebiyat türleriyle tanışmak ve kitapları tartışarak fikir alışverişi yapmak için kurduk. Aslında birkaç yakın arkadaşın arasında The Office’teki The Finer Things Club’tan ilham alınarak kurulan Pineapple Kitap Kulübü 2020 yılının başından beri katılmak isteyen tüm okurlara açık.

Ayda bir yabancı bir yerli kitap olmak üzere 2 kitap okuması ve toplantısı gerçekleştiriyoruz. Her ay üyelerimizden 1 yerli 1 yabancı kitap önerisi alarak ve oylama sonucunda en yüksek oyu alan kitap ile okuma listemiz oluşturulmaktadır. Toplantılarımız bu dönemde online devam etmekte, fakat ilerleyen günlerde çevresel şartlar düzelince değişiklik yapıp yüz yüze de toplantılarımız yapılacaktır.

Ayrıca kulübümüzün kitap dışında katılımı isteğe bağlı film etkinliği bulunmaktadır. Film etkinlikleri haftada 1 kez yapılmaktadır. Etkinliğe katılmak isteyenlerin önerileri sonucunda yapılan oylama ile haftalık film seçimi yapılır ve en çok oyu alan film o haftanın filmi olur, etkinlik genelde cuma akşamları belirlenen saatte yapılmaktadır ancak gerekli görüldüğü takdirde gün ve saatte değişime açıktır.

Yeni katılımcıları aramızda görmekten mutluluk duyarız.”

Katılmak isteyenler için e-posta adresi: [email protected]

Ben de daha yeni dahil olduğum için etkinlikler konusunda çok heyecanlıyım. Bana iyi geleceğine eminim. Haydi siz de gelin, kitaplardan konuşalım ve bazen de filmlerden bahsedelim, birbirimizin ruhunda pencereler açalım, nefes alalım.