Okuma süresi: < 1 dakika

The Absent House (Noksan Ev), Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali 2015 etkinliği kapsamında çeşitli illerde gösterime girecek hârika filmlerden sadece biri.

Sürdürülebilir yaşamın içinde sürdürülebilir mimarlığın, ekolojik yapıların, doğa dostu binaların önemini anlatan film, bu önemi, Porto Riko’da yaklaşık 30 yıldır sürdürülebilir yaklaşımla yapılar tasarlayan Fernando Abruña’nın Noksan Ev’i üzerinden anlatıyor.

Noksan Ev 1

Yerel halkın mimarın çalışmalarına bakış açılarına da filmde yer veriliyor. Mimarın yapmış olduğu diğer ekolojik yapıların yanı sıra öğrencileriyle birlikte yaptığı çalıştay projelerini de göreceğiniz film bize sürdürülebilir kalkınmada yapı endüstrisine düşen görevleri de anlatıyor. Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımına öncelik veren Noksan Ev; çevreye duyarlı, enerjiyi, suyu, malzemeyi ve bulunduğu çevreyi etkin kullanan ekolojik yapı olmasının yanı sıra farklı konseptiyle de ilgi çekiyor. Yapıda kullanılan sürdürülebilir yapım ilkeleri ve sistemleri hakkındaki detaylı izlenimi filmin tamamını festival kapsamında izleyerek edinebilirsiniz. Şimdiden keyifli seyirler.

Filmin gösterime gireceği il, salon, tarih ve saat bilgilerine linkten ulaşabilirsiniz.

the absent house 3