Ana SayfaEkolojiHayvan HaklarıPrenses Michael: "Hayvanların hakları yoktur, onlar vergi ödemezler"

Prenses Michael: “Hayvanların hakları yoktur, onlar vergi ödemezler”

-

Britanya Kraliyet Ailesi mensubu Kent Prensesi Michael, hayvan hakları aktivistlerini oldukça kızdıracak açıklamalarda bulundu. Prenses hayvanların haklara sahip olamayacağını belirtirken sebebini hayvanların vergi ödememesine bağladı.

Geçtiğimiz gün İngiliz medyasında gündem yaratan açıklamalar yapan Prenses Michael, “Hayvanların hakları yoktur. Vergini ödersen haklarını kazanırsın. Yani kendi haklarını kendin kazanırsın” dedi.

Açıklamaların ardından hayvan hakları aktivistleri prensesi eleştirerek kendisini “cahil” olarak nitelendirdi.

Prenses Michael 1

Kraliçe Elizabeth’in kuzeniyle evli olan Prenses Michael, Henley Edebiyat Festivali sırasında yaptığı konuşmada, “Ben büyük bir hayvanseverim, pek çok hayvan koruma projesinde de yer aldım, ancak hayvanların hakları yoktur. Hayvanların banka hesapları yoktur, oy da atamazlar” dedi.

Prenses konuşmasına şu şekilde devam etti: “Belli başlı sorumluluklarımız var, hayvanlara karşı sorumluluk sahibi olmalıyız, ancak onların hakları olmalı demeli miyiz? Hayvanların hakları yoktur. Birisi vergilerini öderse haklarını kazanabilir. Yani, kendi haklarınızı kendiniz kazanırsınız.”

Prenses her ne kadar hayvan hakları savunucusu olduğunu iddia etse de geçmişte aktivistler tarafından kürk sevdiği için eleştirilmişti.

Kaynak: Mirror, The Guardian 

Hazırlayan: Burak Avşar

SON YAZILAR

Hatay’da depremin ardından süren hayat mücadelesinin pek de söz edilmeyen özneleri: Hayvanlar

6 Şubat depremlerinden en çok etkilenen Hatay'da yaşayan patili dostlarımız oldukça zor durumda. Hayvanlara yönelik bir sağlık hizmeti görünür değil, özellikle kedi ve köpekler kontrolsüzce...

“Hayvanlar için etki” yaz okulu için kayıtlar başladı

Kafessiz Türkiye tarafından düzenlenen “Hayvanlar İçin Etki Yaz Okulu” kayıtları başladı! Başvuru için son gün 22 Temmuz. 25- 26-27 Temmuz 2023 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek...

Felaketin görünmeyen yüzü: Depremden etkilenen hayvanlar

Depremin ardından Animal Save Türkiye grubu deprem bölgesinde ilanlar aracılığıyla hayvanları kurtardı. Bakım verenlerine ulaşabildiği hayvanları sahiplerine ulaştıran grup, depremzede hayvanları yuvalandırmaya devam ediyor.

THY yine bir kediyi kaybetti, yine sorumluluk almıyor

Daha önce defalarca yolcular ile seyahat eden evcil hayvanların kaçmasına ya da ölmesine sebep olan THY yeni bir skandala imza attı. 31 Ocak Pazartesi akşamı...
Konuk Yazar
Konuk Yazar
Siz de Gaia Dergi'de yazılarınızın çıkmasını istiyorsanız [email protected] üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol