Ana SayfaGüncelSaç ektirmede doğru adres

Saç ektirmede doğru adres

-

Farklı nedenlerle ortaya çıkabilen saç dökülmeleri iki aya kadar devam edebilir. Fakat artan sürelerdeki saç dökülmelerinde bir uzmana başvurulması gerekir. Gelişen teknoloji saç dökülmelerinin neden olduğu saç kayıplarının tedavisine imkan sağlar. Kellik tedavisinde en sık tercih edilen uygulama saç ekimidir. Saç köklerinin yer aldığı verici bölgeden, saç kayıplarının olduğu alıcı bölgeye yapılan saç nakil işlemine saç ekimi denir. Doğru bir klinikte uzman hekimler tarafından yapılan saç ekimi uygulamaları ile hastalar, memnun edici sonuçlar almaktadır.

Saçlar Neden Dökülür?

Pek çok neden saç dökülmesine yol açabilir, bunlar şu şekil:

  • Saç dökülmesi nedenlerinde ilk sırada genetik faktörler bulunur. Erkeklerde androgenetik alopesi denilen genetik faktörler saç dökülmesine yol açarken, kadınlarda is menopoz sonrası saç dökülmeleri görülür. 
  • Egzama, sedef, liken, mantar gibi deri hastalıkları saç derisini etkileyerek saç dökülmelerine neden olur.
  • Saçların sağlıklı olması için ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller vardır. Yetersiz beslenme sonucunda oluşan vitamin ve mineral eksikliği saçın beslenmesini engelleyerek saç dökülmelerine neden olur. 
  • Tiroid, böbrek üstü bezi, diyabet gibi hormonal hastalıklar saç dökülmelerini tetikler. Kanser tedavisinde uygulanan kemoterapi ilaçları da saç dökülmelerine yol açar. 
  • Kozmetik alışkanlıklar saçın fiziksel veya kimyasal olarak hasar görmesine neden olur. Kullanılan boyalar, renk açıcılar, sıkı bağlanan saçlar, saçı aşırı ısıya maruz bırakan makine ve işlemler saç dökülmelerine yol açar. 
  • Saçlar canlı organlardır ve kişinin duygusal durumundan etkilenir. Stres, anksiyete, depresyon ve tedavilerinde kullanılan ilaçlar saç dökülmelerine neden olur.

Saç Ekimi Nerede Yaptırılmalıdır?

Saç ekimi, cerrahi bir operasyondur. Uzman hekimler tarafından uygulanır. Saç ekimi yapılacak kliniğin gerekli şartları sağlaması ve bakanlık tarafından ruhsatlandırılmış olması da gerekir. Tıbbi donanıma sahip olmayan kliniklerde veya güzellik merkezlerinde saç ekimi uygulaması yapılamaz. Türkiye, sağlık alanında dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alır. Doğru klinikte yapılan saç ekiminin, uygulamanın başarısını etkileyeceği unutulmamalıdır.

Saç ekimi uygulaması kellik yaşanan bölgenin genişliğine ve saç ekimi yöntemine göre farklılık gösterir. Tek seansta tamamlanabileceği gibi alan genişliğine göre birkaç seans süren bir tedavi planlaması yapılabilir. Saç ekimi yapılacak bölgenin genişliği ve uygulama yöntemi saç ekimi fiyatlarında farklılıklara neden olmaktadır. Doğru ve net bilgi için hekim tarafından muayene olmak gerekmektedir.

Saç Ekimi Uygulamalarında Başarı Oranı Nedir? 

Günümüzde uygulanan teknikler ve gelişen teknoloji sayesinde saç ekimi alanında başarı oldukça artmıştır. Seçkin bir klinikte, hasta için ideal yöntemlerle, uzman hekimler tarafından uygulanan saç ekimi işleminde kesin başarıya ulaşmak mümkündür.

Saç ekimi süreci, öncesi ve sonrası hakkında tüm merak ettiklerinizi Healdone’ın uzman ekibine danışarak öğrenebilirsiniz. Türkiye’nin en iyi hekimleri ile çalışan Healdone’a güvenebilir, ihtiyaç duyduğunuzu düşündüğünüz tüm estetik operasyonlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Hand photo created by drobotdean – www.freepik.com

SON YAZILAR

“Gerçeği görüyoruz! Anayasa değişikliğine HAYIR diyoruz!

Feminist ve LGBTİ+ örgütlerin biraraya gelmesiyle kurulan Hepimiz için Anayasa Koordinasyonu "Birbirimizin elini bırakmıyoruz! Hiçbirimizi geride bırakmıyoruz! Anayasa değişikliğine HAYIR diyoruz!" başlıklı açıklamasıyla tüm toplumu...

Hataylılar 6 Ekim’de Meclis’te: #HatayıGör

6 Şubat depremlerinde en büyük yıkımı yaşayan Hatay'da depremin üzerinden geçen 8 aya rağmen hiçbir şey değişmedi. Barınma, beslenme, eğitim, sağlık ve ulaşım gibi en...

Akbelen Ormanı TBMM Olağanüstü Genel Kurulu İçin Bilgi Notu

Geleceğini düşünenler Akbelen için mücadele ediyor. Yaşam Savunucuları TBMM'nin Akbelen gündemi ile olağanüstü toplanması için çağrı yapmış ve eklemişti: Koltukları boş görmek istemiyoruz! Direnen yaşam...

Twitter içerikten para kazanma özelliğini aktifleştirdi

Hafta başında adını X olarak değiştiren sosyal medya platformu Twitter, şimdi de kullanıcılar için içerikten para kazanma imkânı tanıyan bir özelliğini aktif etti. X daha...

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol