Bombalara Karşı Sofralar, her Çarşamba, otoriteler tarafından körüklenen yoksulluğa, savaşa, israfa, doğa talanına ve hayvan sömürüsüne karşı, yenebilir gıda artıklarını değerlendirerek sofra kuruyor. İsraftan kurtarılmış vegan yemeği paylaşırken sınırsız, bayraksız, başkansız, baskısız dünya için umudu büyütelim diyen organizasyondan bizlere çağrı var!

Yemekler saat 16.00’da İnfial’de pişirilecek. Turan Caddesi 36/A Tarlabaşı adresinde pişen yemekler saat 19.00’da İstiklal Caddesinde Galatasaray Lisesi önünde olacak. Eylem ve sofra bir arada!

Bazı ihtiyaçlar var, giderken bir bakıp mümkün olanları yanınızda götürmeniz ise şahane olur!

  • Bütün yiyecekleri para kullanmadan, marketteki-manavdaki israfa müdahale ederek topluyoruz. Hep birlikte ücretsiz yiyoruz ve de sofraya hayvan sömürüsünü dahil etmiyoruz. Friganlık oley!
  • Evinizde bulunan ve kullanmadığınız malzemeleri (bakliyat, baharat vs.) de bekleriz. Sıvı yağ, sarımsak, salça, un her zaman makbule geçer.
  • Evde fazla varsa hafif-melamin tabak ve boş yoğurt kabı vs lazım.
  • Ayrıca diğer günlerde siz de kendi yiyeceğinizi köşe başındaki marketin-manavın atmak üzere ayırdıklarından ve yakınlardaki restoran/otellerin mutfaklarında veya masalarında atılmayı bekleyenlerden kotarsanıza? Her gün her öğün sisteme arka kapıdan dalmaca!

İletişim için: 0533 362 7062

*Taksim’de iki yıldan fazladır her Çarşamba market ve manavların çöpe ayırdığı yenebilir sebzeleri değerlendirerek herkesle paylaşan Bombalara Karşı Sofralar grubu, Mart ve Nisan boyunca sofraların yanı sıra üretim-tamir veya deneyim paylaşımına dayalı çeşitli etkinliklerin yapılacağını duyurmuştu.