Okuma süresi: 2 dakika

Sürekli yaptıkları av ihaleleri ile ormanlarımızı katil avcılara talan ettiren Tarım ve Orman Bakanlığı dur durak bilmeden Türkiye’nin doğasına, doğal yaşamına, geleceğimize saldırmaya devam ediyor. Yeni açılan ihaleler ile gene hayvan katliamcılarından cinayetlerini özgürce işlemeleri karşılığında para isteyen bu birimler kendini adeta Türkiye’nin düşmanı gibi bir pozisyona oturtmuş durumda bu sefer Muğla civarındaki hayvanların yaşamına göz dikmiş ve onların hayatına son verme kararını da kendilerinde görmekteler!

İçinde nesli tükenmekte olan hayvanların bulunduğu türden canlılar, bakanlıktaki birkaç empati kabiliyeti olmayan kişi tarafından yok ediliyor. Cinayetlerde avcıların suçu olduğu kadar bu birimlerin de suçu vardır. Yıl 2019 hala böyle ilkel davranışların devlet tarafından teşvik edilmesi tüm toplum için utanç vericidir ve gene maalesef o devletin ilkel ve barbar olarak tanınmasını sağlayacaktır, bu bakanlığın ve birimlerin bizleri ilkel ve barbar olarak tanıtmaya da hakları yok!

Kimsenin geleceğimizi çalma, ormanlarımıza saldırmaya hakkı yoktur. Bu ihaleler hemen iptal edilmeli, avcılık yasaklanmalı ve avcılar rehabilite edilerek topluma kazandırılmalıdır. Aksi takdirde bu tip davranışlar desteklendiği sürece toplumun şiddetten kurtulması mümkün olmayacaktır. Devletin avcılık gibi bir akıl hastalığını tedavi etmesi gerekirken desteklemesi tüm dünya için utanç vericidir. Cinayete spor denmesi utanmazlığından vazgeçildiği gün yeni bir çağa yelken açacağız.

Geçmişte Afrikalılar da T.C. Tarım ve Orman bakanlığındaki kimseler gibi çok açık olan gerçeği ve geleceği göremediler. Avcıların safariler yaparak ormanlarını, vahşi yaşamlarını katletmelerine para karşılığında sessiz kaldılar. Peki ne mi oldu? Dünya ölüyor ve dünya ölmeye Afrika’dan başladı, katliamlar sonucu doğal denge bozuldu ve insanlar şu an açlıktan ve susuzluktan ölüyorlar. Bunun farkına henüz vardıkları için doğal hayat koruma timleri kuruldu. Bu timler avcılarla savaşan silahlı timler ve öldürme yetkileri mevcut. Artık caniler hayvan öldürmeye Afrika’ya geldiğinde Afrika’lı vatansever timler tarafından öldürülüyorlar ve hiçbir şekilde ceza almıyorlar. Çünkü anladılar ki hayvanların yaşamını korumak kendi ve çocuklarının yaşamını korumaktır ve bu dünyadaki tüm canlılar bir şekilde birbirine muhtaçtır. Avcılar ise yaşamın düşmanıdır. Çocuklarımızın düşmandır onlar. Doğadaki güzelliğe katlanamayan, içi nefret dolu, öldürmekten zevk alan caniler için söylenecek binlerce söz var ve tek biri bile iyi anlam taşımıyor…

Peki avcılık nedir? 

“… Üçkağıtçılık, kalleşlik, tuzağa düşürmek, pusu kurmak, çok sayıda kişinin bir kişiye, güçlünün zayıfa saldırısı, bütün bunlar kurbanlarının niteliklerinden bağımsız olarak kendiliğinden kötü eylemdir. … bütün bu kötü ve canice eylemler utanç duyulmadan, açıkça, savunmasız olan canlı varlıklara karşı yapılmaktadır, üstelik aynı şeyin insanlara karşı yapılmasına onay vermeyecek aynı insanlar tarafından.”
 – Tolstoy

Devletin cinayet teşviğinin linki aşağıdadır.

Link : https://www.ilan.gov.tr/detay-ihale-duyurulari-kiraya-verme-ve-kullanim-hakki-ihaleleri-11-adet-yaban-kecisi-kotalarinin-avlattirilmasi-isi-ihale-edilecektir-624221.html?searchText=&fbclid=IwAR3JrtRdOBc6gy8xTM-Qi1leYm-15srvsNtgriXd8sHIycMSALce19QcQS0