Okuma süresi: < 1 dakika

Tasarım bakkalının bu ayki sergisi bir hayal kırıklığını ağırlıyor, “It’s not Epic”. Görünen o ki, çocukken kurduğumuz düşlerin hayatla tanıştıktan sonra ufak ufak solması gibi, kendisi gibiler ile yan yana gelince tekrar yeşermesi de mümkün. Belki sorumluluklardan kaçarken aynı taşa takılıp düşmek, düştüğün yerden aynı dalları görmek gibi. Bu sergide çizgi roman yapma hevesiyle çıkılan yolculuğun nasıl rotadan saptığını, hangi yanlış duraklarda mola verdiğini ve adres sora sora geri dönmeye koyulduğunu göreceksiniz. Kim bilir belki sizin de böyle bir başlangıca ihtiyacınız vardır?

Ozan Yüksel, nam ı diğer professor.emergensi aslen bir mühendis. Üniversitede öğrenci kulüplerinde daha ciddi ilgilenmeye başladığı çizgi roman üzerine Galip Tekin’den eğitim aldı. Bir süre oyun ve uygulamalara illüstrasyon yaptı ancak ondan sonra mühendisliğe geri dönmek zorunda kaldı. Bundan 635 gün önce, kendisini geliştirmek için günde bir çizim bitirip, paylaşmaya başladı. Bu süreçte bulabildiği yarışmalara girdi. 2017’de, önce Manga Comikon gelecek vaad eden genç çizer (Silver Tamago), sonra da Fabisad’dan İllüstrasyon dalında ödüller aldı. Şimdi ofis çalışmalarına devam ederken Yabani dergisinde ve fanzinlerde çizimler yapıyor.

Tasarım Bakkalı

Tasarım Bakkalı, açık bir sanat ve etkinlik alanı. Yerel sanatçı ve tasarımcıların uğrak yeri, ürünlerini izleyici ile paylaştıkları bir vitrin, açık alan.

Ulaşılabilir sanat ve ulaşılabilir tasarım” mottosu ile yola çıkan Tasarım Bakkalı, aynı felsefe ile üreten sanatçı ve tasarımcılar için bir vitrin olarak çok renkli ve çok sesli bir platform. Tasarım Bakkalı’nda geridönüşüm, yeniden işlevlendirme gibi günlük hayata dair tasarım ürünlerin yanı sıra kolektif bilinç, serbest üretim, sürdürülebilirlik kavramlarını işleyen sergiler hayata farklı açıdan bakan hedef kitle ile buluşuyor. Kurucuları mimar Işıl Şipal ve fotoğraf sanatçısı Yunus Emre Akçora için Tasarım Bakkalı, kısaca sanatçıların hayal ettiklerini hayata geçirebilecekleri bir mekan.

Tasarım Bakkalı Cumartesi ve Pazar günleri 12.00-18.00 saatleri arası açık.