Okuma süresi: 2 dakika

Dünya nereye gidiyor? Bu soruyu bir çok kere soruyoruz. Bazen yediğimiz içtiğimizdeki kanserojen maddelerden şikayet ederken soruyoruz, bazen otobüse binerken soruyoruz. İçimizden soruyoruz. Dışımızdan soruyoruz. Bazen ciddi ciddi soruyoruz, bazen gülerek eğlenerek soruyoruz. Ama soruyoruz. Değişimi anlamaya çalışıyoruz.Evren ise durmuyor, sürekli evriliyor. Birer mikro evren olan zihinlerimiz de bu diyalektik içinde akıyor. İşte The Dark Code yeni yıl etkinliğinde sizlere tam bu noktadan sesleniyor. Mutasyon konseptiyle zihinsel ve fiziksel deformasyonların evrime dönüştüğü noktayı bulmaya çağırılıyorsunuz. Digital müziğin kozmik soundlarının iyileştirici gücüyle ritmik bir gece sizi bekliyor.

Dark psy müzik etkinlikleri konusunda başarı yakalamış The Dark Code ekibi yine muhteşem bir line-upla karşımızda. İtalya’dan Biomekanik, İsviçre’den Plankton ve Intraception, İran’dan Erf, Türkiye’den Mhakavaya ve Fortyfive ile 6 Live act ve yerli yabancı 16 Dj’le toplam 40 saat sürecek bu ‘enerjik’ etkinlik lokasyon tercihiyle de kendine çekiyor.

İzmir Urla’da 1600 metrekarelik dev bir terkedilmiş depoda gerçekleşecek etkinlikte siz misafirlerin ısınması ve dinlenmesi için ‘hotroom kurulacak.Ayrıca alanın çeşitli yerlerinde dev salıncakların bulunduğu dinlenme alanları da bulunacak. Sıcacık sobanın önündeki minderlere kıvrılarak  neymiş şu son zamanlarda çokça duyduğumuz ‘Hygge’ ruh hali anlayabilirsiniz.

Önceki etkinliklerde olduğu gibi bu etkinlikte de dark art galeri unutulmamış. Çeşitli sanatçıların elinden çıkan partinin temasına uygun sanat eserleri sizlerin ziyaretini bekliyor.

The Dark Code’un sizlere bir de yılbaşı hediyesi var!  Çıkışı yeni yılın ilk saatlerinde yapılacak Oxomo tarafından derlenen Va Mutation albümü katılımcılara hediye edilecek. Size 200 bmplerin üstünde seslenen bu psycore albümün masteringi Biomekanik tarafından yapılmış. Çıkışı ise Voodoo Hoodoo Records’tan…

Etkinlikten bir gün önce, 29 Aralık 2017 Cuma günü music production workshopu düzenlenecek. Workshopun pilotluğunu Biomekanik, Plankton, Erf ve Mkakavaya üstleniyor. Kişi sayısı yirmi ile sınırlı olduğundan katılmayı düşünenler rezervasyon için çok da geç kalmasın.

Rezervasyon numaraları, servisler, biletler gibi bir çok detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

“Umarız ki bu etkinlikte yansıtacağımız experimental soundlar ve sanatlar, zihinlerde mutasyonu evrime dönüştürecek anahtar onarıma yardımcı olabilir. Yeni yıla beraber girmek, saatlerce dans edip (!) farkında olmak ve mutant nesli aydınlatmak dileği ile..” diyen The Dark Code 2018’e girmek için alternatif bir fırsat sunuyor.