Ana SayfaKültür & SanatThe Growlers'dan yeni albüm: Casual Acquaintances

The Growlers’dan yeni albüm: Casual Acquaintances

-

2006 yılı, Kalifornia çıkışlı Amerikan grup The Growlers, şarkıcı Brooks Nielsen, gitarist Matt Taylor ve klavyede Kyle Strake tarafından oluşturulmuştur. Bugüne kadar, “Casual Acquaintances” haricinde 5 albüm, 3 EP ve onlarca şarkı yayınlamışlardır. Grubun müziği “markalaşmış” bir müzik şekli olarak tanımlanagelmiş ve bir şekilde kendisini pop, rock, surf ve beat ekolleri ile kaynaştırmıştır.

“Are You in or Out in” isimli ilk albümleri 2009 yılında piyasa sürülmüştür. İkinci albümleri “Hot Tropics” 2010’da, üçüncü albümleri “Hung at Heart” ise 2013de. Bu süreçte bir çok yol kat etmişler ve 4. albümleri “Chinese Fountain” 2014’de yayınlandığında ne kadar geliştikleri gözler önüne serilmiştir. Grup, bu albümün tur sürecinde, Nick Murray’ı perküsyona dahil ederek büyümüştür.

Grubun 5. studyo albümü “City Club” 30 Eylül 2016’da, aynı ay bir başka tura giriştirkleri sırada piyasaya sürülmüştür. Albüm, grubun tüm üyeleri yerine sadece Nielsen ve Taylor’a ithaf edilmiştir. İkili bu albüm için 2-3 aylık bir süreçte Kyle Mullarky’nin de yardımıyla Kalifornia’daki studyolarında demoları yazıp kaydettiler. The Growlers, bu albümün turuna Brad Bowers, Adam Wolcott Smith ve Richard Gowen gibi isimlerle çıktı, bu isimlerin kadrodaki kalıcılığı halen kesin değildir.

The Growlers, çıktığı turlarda The Black Keys, Devendra Benhart, Night Beats, Julian Casablancas ve Jonathan Richman gibi isimlerle aynı sahneyi paylaşmıştır. Ayrıca Burgerama III, Rock and Rio ve Outside Lands’de dahil olmak üzere onlarca festivalde sahne almıştır.

2 yıllık bir aradan sonra 2018 Temmuz ayında, geçtiğimiz günlerde, Los Angeles’taki kendi Beach Goth 2018 müzik festivallerinden önce, yeni LP’si olan Casual Acquaintances’ı piyasaya sürdüler. Bu cesur albümün tamamı; grubun 2016 yılında çıkarttıkları son albümleri olan, Julian Casablancas’ın yapımcılığını yaptığı City Club albümlerinin oturumları sırasında, yani en az 2 yıl önceki demolardan ve devam eden yada henüz bitmemiş işlerden oluşuyor.
Albüm içindeki parçalardan favorim “
Drop Your Phone in the Sink” oldu. 🙂 

Şarkı Listesi:

  1. Neveah
  2. Problems III
  3. Heaven in Hell
  4. Pavement and the Boot
  5. Decoy Face
  6. Orgasm of Death
  7. Drop Your Phone in the Sink
  8. Thing for Trouble
  9. Last Cabaret
  10. Casual Acquaintances

The Growlers’ın festivali Beach Goth için biletler, geçen hafta 5 Ağustos’tan önce satışa çıktı ve grup, 6 Eylül’de Portland’da Beach Goth Tour 2018 adı altında başlayacak olan bu sonbahar turunun tarihlerinin tam listesini açıkladı.

Grup, 2012’den beri bu festivali düzenli olarak organize ediyor. Festivalde; pop, rap, hiphop, heavy metal ve rock gibi farklı türleri kapsayan müzik grupları yer alıyor. Başlangıçtan beri kostüm yarışmaları ve  “Rocky Horor Picture Show” gibi canlı performanslar da festivalde yer alıyor.

5 Ağutos 2018 Beach Goth Festivali için yayınladıkları Teaser:

 

Kaynaklar:
https://genius.com/albums/The-growlers/Casual-acquaintances
http://thegrowlers.com/home/
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Growlers

SON YAZILAR

İşçi Filmleri Festivali başlıyor

18. İşçi Filmleri Festivali, 14-19 Ekim tarihleri arasında Ankara’da sinemaseverlerle buluşacak. 14 Ekim günü saat 18.30’da Kavaklıdere Sineması’nda oyuncu Gözde Duru’nun sunuculuğunu yapacağı açılışta Sputnik’te...

Kuru Otlar Üstüne: Antagonist olarak dişil enerji

Nuri Bilge Ceylan’ın 2023 Cannes Film Festivali’nde prömiyer yapan son filmi Kuru Otlar Üstüne, yönetmenin sinematografisinde takip ettiğimiz “aydının taşra sıkıntısı” olarak da tanımlanabilecek halini...

Sanat: Kolektif tembelliğin günah keçisi

Sanat, insanın varoluşunu ortaya koymasının en yalın ama çözümü ve anlaşılması en zor çabasıdır belki de. Buna rağmen sanatı ısrarla belirli bir çerçeve içerisine sıkıştırmanın...

Türkiye’nin rock efsanesi Erkin Koray aramızdan ayrıldı

Türkiye'de rock müziğinin öncülerinden ve efsane ismi Erkin Koray, 82 yaşında hayatını kaybetti. 10 Temmuz 1941 doğumlu olan Erkin Koray, Türkiye müziğine getirdiği yenilikler ve...

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol