Ana SayfaYaşamFeminizmThe Handmaid’s Tale Emmy’yi beş ödülle süpürdü

The Handmaid’s Tale Emmy’yi beş ödülle süpürdü

-

http://www.bekia.es/television/noticias/julia-louis-dreyfus-the-hansmaids-tale-big-little-lies-emmy-2017/

Beş ödüle aday gösterilen The Handmaid’s Tale televizyonun en çok seyredildiği saatler olan akşam sekiz ile gece on bir arasında yayınlanan Emmy’yi Üstün Drama Serisi ödülü de dahil beş ödülle silip süpürdü.

Amerika’da Hulu’da yayınlanan Kanal 4 draması, Birleşik Devletler’in aşırı tutucular tarafından yönetilen ve kadınların hizmetçi sınıf olarak davranıldığı distopya versiyonunda geçiyor.

Top of the Lake yıldızı Elizabeth Moss, yalnız ünvandan ibaret damızlık kız June (daha sonradan Offred) başrolü için bir ödül kazandı.

Aynı zamanda Ann Dowd da baskıcı eğitmen Lydia Hala yardımcı rölü için ödül kazandı. June’un okul arkadaşı Moira’yı canlandıran Samira Wiley de yardımcı aktrist ödülüne aday gösterildi.

Moss kabul konuşmasını annesine teşekkür etmek için kullandı, ancak yorumları küfür içerdiği için yayıncılar tarafından sansürlendi. “Cesursun ve güçlüsün ve zekisin,” dedi otuz beş yaşındaki aktris. “Bana hem nazik hem de sert biri olabileceğini öğrettin.”

Yazar Bruce Miller ve yönetmen Reed Morano (Morano öteki Handmaid’s Tale yönetmeni Kate Dennis’i geçerek) kendi kategorilerini kazandı. Ancak gecenin ayakta alkışlananı dizinin esas aldığı 1985’te yayınlanan kitabın yazarı Margaret Atwood oldu.

http://www.telegraph.co.uk/tv/2017/09/18/handmaids-tale-sweeps-emmys-five-awards-standing-ovation-margaret/

Margaret Atwood ayakta alkışlandı

Dizinin başarısını düşünen Atwood, “Damızlık kızlar kaçtı-dışarıdalar ve ikinci sezonda size gelecekler!” dedi. Ayrıca rahatsız edici öyküsünün bir temeli olduğunu vurguladı. “Kitap için kullandığım dayanaklardan biri ‘burada asla olmayacağına asla inanma’ olurdu. İnsanların zamanın belli bir kısmında, belli bir yerde yapmadığı hiçbir şey kitapta yer almadı.

http://tvline.com/2017/09/18/emmys-ratings-2017-awards-stephen-colbert/

Emmy sunucusu Stephen Colbert, bir şarkı ve damızlık kızların özel beyaz bonelerini giyen dansçıların dansını içeren açılış konuşmasında diziye göndermede bulundu.

Dizi geçen haftanın Yaratıcı Sanatlar Emmy töreninde zaten üç ödül kazanmıştı: Sinematografi ve prodüksiyon dizaynı ile Gilmore Girls yıldızı Alexis Bledel’in June’un arkadaşı Ofglen rolü için üstün konuk oyuncu ödülü.

Gecenin bir diğer en çok ödül kazananı HBO’da yayınlanan Big Little Lies oldu. Nicole Kidman Mini Dizilerde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı.

Kaynak: Telegraph

SON YAZILAR

Edebiyat tekeli ve kırık kalemler

Ülkemizde okuma alışkanlığının çok fazla olmadığını biliyoruz. Bunun için çevremize bakmamız bile yeterli ama gelin sayılara da bir göz atalım. TÜİK’in 2023 yılında yaptığı araştırmaya göre...

İşçi Filmleri Festivali başlıyor

18. İşçi Filmleri Festivali, 14-19 Ekim tarihleri arasında Ankara’da sinemaseverlerle buluşacak. 14 Ekim günü saat 18.30’da Kavaklıdere Sineması’nda oyuncu Gözde Duru’nun sunuculuğunu yapacağı açılışta Sputnik’te...

Kuru Otlar Üstüne: Antagonist olarak dişil enerji

Nuri Bilge Ceylan’ın 2023 Cannes Film Festivali’nde prömiyer yapan son filmi Kuru Otlar Üstüne, yönetmenin sinematografisinde takip ettiğimiz “aydının taşra sıkıntısı” olarak da tanımlanabilecek halini...

Sanat: Kolektif tembelliğin günah keçisi

Sanat, insanın varoluşunu ortaya koymasının en yalın ama çözümü ve anlaşılması en zor çabasıdır belki de. Buna rağmen sanatı ısrarla belirli bir çerçeve içerisine sıkıştırmanın...
Ece Uyumaz
Ece Uyumaz
1995 yılında İstanbul'da doğdum. İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Resim, edebiyat, çeviri ve yabancı dil alanlarıyla ilgileniyorum.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol