Okuma süresi: 2 dakika

Hiç şüphesiz cinsiyet dayatmalarının tutsaklığında filizlenmek, çocuk tohumların en kötü koşullarıdır. Ne giyeceğinden nasıl oturacağına kadar kukusu yahut pipisi doğrultusunda öğretilere maruz kalan küçükler; çizilmiş benliklerini yakalamak için koşup dururlar. Fotoğrafçı Lindsay Morris ise bu senaryoyu kırmaya çalışan bir yaz kampı ile tanışır ve deneyimlediği olağanüstü anları belgeler.

Çocukların cinsiyet değişkenliğini anlamaları ve günlük hayatlarında, özellikle de okullarda ortaya çıkabilecek önyargı çıkışlı olaylar üzerine tartışabilmelerini dileyen bu kamp; toplumsal cinsiyet yargılarını reddediyor. 

Lindsay Morris Yaz Kampı 2

Burada günler nasıl hissediyorsa öyle davranabilen ufaklıkların orman ile kavuşması ardından diledikleri gibi eğlenip öğrenmeleri seyrinde sürüyorken; son gece unutulmayacak bir final gerçekleşiyor. Kampın ufak katılımcıları tercih ettikleri kıyafetler ve görünüşleriyle podyuma çıkıyor.

Homofobi temellerinin bu dönemlerde atıldığı gerçeği ile çıkıldığında yola kampın genç zihinlerin özgürleşmesinde, nesillerin tabularını yıkmasında üstlendiği rol hayran olunası!

Camp You Are You, a camp for gender-nonconforming children and their families.

Lindsay Morris Yaz Kampı 18

Lindsay Morris 19

Lindsay Morris 21

Lindsay Morris 20

Lindsay Morris Yaz Kampı 3

Lindsay Morris Yaz Kampı 4

Lindsay Morris Yaz Kampı 5

Lindsay Morris Yaz Kampı 6

Lindsay Morris Yaz Kampı 8

Lindsay Morris Yaz Kampı 9

Lindsay Morris Yaz Kampı 10

Lindsay Morris Yaz Kampı 11

Lindsay Morris Yaz Kampı 12

Lindsay Morris Yaz Kampı 14