Türkiye Barolar Birliği (TBB) , 20 Aralık 2014 Cumartesi günü “Atatürk Orman Çiftliği’nden, Gezi Parkı’na Çevre ve Planlama Sempozyumu”nu  gerçekleştirilecek.

TBB 20 Aralık cumartesi günü saat 10:00’da Balgat’taki TBB Avukat Özdemir Özok Kongre ve Kültür Merkezi’nde,“Atatürk Orman Çiftliği’nden, Gezi Parkı’na Çevre ve Planlama” adlı bir sempozyum gerçekleştirecek.  Açılış konuşmasını TBB Başkanı Avukat Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nun yapacağı sempozyum 4 oturumdan oluşacak.

Birinci oturum Türkiye Barolar Birliği Başkan Başdanışmanı, Av. Prof. Dr. Necdet Basa tarafından yönetilecek ve içeriğinde, Çevre ve Etik, Çevre ve Planlama Beraberliğinin Belirsizliği, Cumhuriyetin Mimari Mirası ve Planlama Süreci konuşmaları olacak. İkinci oturumu, Petrol Mühendisliği Odası Enerji Politikaları Çalışma Grubu Başkanı Necdet Pamir yürütecek ve Plan Değişikliğini Besleyen Politikalar, ÇED Süreci ve Planlama konuları işlenecek.

Üçüncü oturum ODTÜ öğretim üyesi Prof.Dr. Çağatay Keskinok tarafından yürütülecek ve içeriğindeki konuşmalar sırasıyla; Çevrenin Planlama Yoluyla Korunmasında İdari Yargının İşlevi, Planlamaya İlişkin Kararların Yargısal Denetiminde Çevresel Değerlerin Korunmasına İlişkin Yansımalar olacak. Son oturumun başkanı Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Çevre Hukuku Öğretim Üyesi Doç.Dr. Süheyla Suzan Alıca olacak ve oturumda, AOÇ ve Kaçak Sarayın Yargısal Süreci, Hukuk Devleti ve Yargı Kararlarının Erozyonu, Tarım Topraklarının Planlanması başlıklı konuşmalar yapılacak.

İlgilenenler için sempozyumun detaylı afişi Baro Birlik sitesinde bulunmaktadır.

Kaynak: BaroBirlik
Fotoğraf: Baro Birlik