Türkiye tarihinin en büyük bisiklet buluşması, 7-10 Eylül 2016 tarihlerinde, Kapadokya Bisiklet Festivali’nde amatör ve profesyonel bisiklet severlerle gerçekleştirilecek.

Hem yurt dışından hem de yurt içinden bine yakın bisikletçinin katılacağı festival, birçok sosyal etkinlikle birlikte bisiklet festivali ruhunu yaşama fırsatı sunuyor. Sadece profesyoneller değil amatör bisikletçiler de kamp ve bisiklet aktiviteleri eşliğinde sosyal paylaşımlar yapma şansı bulacak. Bisikletin sempatik, barışçıl, birleştirici ve doğa dostu yönünü vurgulama amacıyla gerçekleştirilecek festivalde, dört gün boyunca dopdolu bir program bizi bekliyor! 

İşte o dört günlük keyifli program:

  • Bisiklet Köyü Buluşması

Bisiklet Köyü Buluşması ile Ürgüp’teki kamp merkezinden başlayarak, her gün farklı parkurlarda katılımcılar bisikletle 194 kilometrelik asfalt ve stabilize yolda toplam 3 bin 710 metre tırmanma yapacak. Böylece hem katılımcılar Kapadokya’nın tarihi ve doğal güzelliğine doyacak hem de Kapadokya’nın tanıtımı yapılacak. 

  • Kapadokya Dağ Bisikleti Etap Yarışları

Sadece lisanslı sporcuların katılabildiği yarışlar, üç farklı dağ bisikleti parkurunda üç gün sürecek.

_MG_1164 (1296 x 864)

  • Veloturk Gran Fondo

İki farklı yol güzergahından oluşan bu yarış, amatör. Yani herkese açık! Asıl amaç ise yalnızca etabı bitirmek. Bu sebeple yarış organizasyonun en çok ilgi gören etkinliklerinden biri.

  • Dağ Bisikleti Kros Eliminatör Yarışı

8 Eylül 2016 tarihinde, aynı anda dört sporcunun start aldığı mücadelede, en iyi iki sporcu bir üst tura çıkarken geride kalan sporcular ise yarıştan elenecek. Ayrıca eliminator (eleme) yarışı, Cross-Country Dağ Bisikleti disiplinlerinin en yenisi!