Feminizm Derneği, 15 Ekim 2016 tarihinde, Ankara’da, “Türkiye’de Feminizm” ana başlığıyla bir sempozyum düzenlemektedir.

feminizm-sempozyumu-4

Etkinlik dört oturumda gerçekleşecektir. 09.00 – 17.30 saatleri arasında gerçekleşecek olan sempozyum, kadın mücadelesi ve toplumsal cinsiyete dair birbirinden güzel sunum başlıkları içermektedir. Biz de Feminizm Derneği‘nin düzenlemiş olduğu bu etkinlikte “Kürt Kadın Kimliği Üzerine” bir şeyler söyleyeceğiz.

“Öncelikle ‘Kürt Kadını’ derken kimlerin kastedildiği konusunu açmak gerekir. Ancak kolektif kimliklerin tanımladıkları alan sabit, değişmez ve homojen olmadığı için bu kimliği tanımlarken, belli bir zaman diliminde ve coğrafyada yaşayan kadınların, öncelikle sosyo – ekonomik yapıdan, kültürel dokudan ve bunların birbirlerini etkileyerek zaman içindeki değişimlerden nasıl etkilendiğine göz atmak gerekir.”

feminizm-sempozyumu-2

Akademisyenlerimizin, kadın ve LGBTI+ örgütlerinin temsilcilerinin, basın emekçilerinin, feminist aktivistlerin katılımı ve bildiri sunumlarıyla gerçekleşecek konferansımıza katılım ücretsizdir. Herhangi bir ön kayıt şartı ve ücret talebi olmayan sempozyuma tüm feministler ve profeministler, tüm kadın,erkek, LGBTI bireyler davetlidir.

Etkinlik Adresi:

Raymar Hotel, Selanik 2 Sokak, No: 74
Kızılay/ANKARA