Muhtemelen herkes, Leonardo Da Vinci’nin veya Pablo Piccaso’nun klasik ünlü tablolarının, tarihin en çok bilinen sanat eserleri arasında olacağı konusunda hemfikidir. Sonuçta, “Mona Lisa”yı kim bilmiyor? İşte size ilginç bir istatistik: Her yıl Louvre’da 6 milyondan fazla insan bu ünlü resmi ziyaret ediyor! Ancak, bu ünlü resimler yapılırken sahne arkasında ne olduğunu hiç düşündünüz mü? Modellerin durması veya oturması, zar zor hareket etmesi ve resmin yapılması için sabırla beklemesi kolay mıydı? İşte, Rus sanatçı Lesya Guseva sizin için tüm bu soruları  cevapladı. Bir süre önce ünlü karakterin yaşlanırsa nasıl görüneceğini gösterdiği komik dizisini yayınlayan Lesya, bu sefer ünlü resimlerin yapılırken sahne arkasında ne olduğunu gösteren yeni bir seri oluşturmaya karar verdi.

Merak ettiniz mi? O zaman sayfayı aşağı kaydırın ve en ünlü resimlerin arkasındaki komik hikayeleri okuyun!

” Kakımlı Kadın”- Leonardo da Vinci

“Lady with an Ermine”

”Kakım Benden Küçük Bir Isırık Aldı”


Leonardo’nun resmi çizerken bu kakımın sabırla oturduğunu ve beklediğini hayal edebiliyor musunuz? Sanırım hayır! Bana öyle geliyor ki birkaç dakika bekledikten sonra, bu kadının parmağını bütün gücü ile ısırdı.

”Şeftalili Kız” -Valentin Serov

“Girl with Peaches” 
”Şeftalisiz Kız” -Valentin Serov

“Girl without Peaches” 

Bu kızın şeftali ile birlikte bırakıldığına ve onları yemediğine, sabırla beklediğine inanıyor musunuz? Şahsen ben buna inanmıyorum. Bence
sanatçı başka yöne döndüğünde, buk kız hızlıca şeftalileri yemiş olabilir.

”Top Üzerindeki Genç Kız”- Pablo Picasso

(“Girl on the ball”)  

” Toptan Düşen Kız”

Bazen sirk köpekleri çok sinsidir. Bana öyle geliyor ki, bu ünlü resmin perde arkasındaki olaylar böyle gelişti.

Tüccarın Karısı Çay İçerken-Boris Kustodiev

“Merchant’s Wife at Tea”

”Yavru Kedi Atlar”

Kızgınım! Siz hiç masada çok fazla ilginç şey varken, sakince korkuluk üzerinde durup kadının koluna sürtecek bir kedi gördünüz mü?Dürüst olalım, sonunda bu kedi masaya atladı ama sonra kesinlikle uzaklaştırıldı!

”Şarkı Söyleyen Kahya”-Jack Vettriano

“The Singing Butler” 

Yağmurdan Korkmadan, Mutlu Bir Şekilde Dans Etmek

Bu tabloya uzun süre baktım ve resimden çok daha eğlenceli olması gerektiğine karar verdim. Ne de olsa, hangi normal insan yağmurda ıssız bir sahilde parti elbisesiyle dans eder ki? Kesinlikle, bu çift ayık değildi!

“Mona Lisa” – Leonardo Da Vinci

”Kaşların Sırrı Açığa Çıktı”

Mona Lisa, tatlım, kaşlarını rahat bırak! Neredeyse hiçbir şey kalmadı!
Mona Lisa’nın başka bir kaş yolmak için nasıl mücadele ettiğini hayal ediyorum. Bahse girerim ünlü ressam ondan gülümsemesini ve yüzyıllarca sürecek olan o gülümsemeyi yakalamak istedi.

Kaynak: Bored Panda