Okuma süresi: < 1 dakika

Şehir Tiyatroları’ndan emekli olduktan 18 yıl sonra muhteşem bir oyunla tiyatro sahnelerine dönen usta oyuncu Erdal Özyağcılar için Ankara geri sayımı başladı.

Şehir Tiyatroları sanatçısı olan ve emekli olduktan sonra hiçbir oyunda rol almayan Özyağcılar 18 yıllık aranın ardından “Hoşgeldin Boyacı” adlı oyunla tiyatroseverlerle buluşuyor. Zeynep Özyağcılar’ın kurduğu Tiyatro Martı tarafından sahnelenen oyunda usta oyuncu Özyağcılar, Berna Laçin ve Gözde Çetiner ile aynı sahneyi paylaşıyor.

İki perdelik bol sürprizli oyun, 25-26 Aralık 20:30’da Şinasi Sahnesi’nde Ankara izleyicisi ile buluşacak. Yönetmenliğini Arif Akkaya’nın üstlendiği oyunun dekor tasarımı da yine Arif Akkaya ile Sırrı Topraktepe imzası taşıyor. Oyunun kostüm tasarımı ise Feyza Zeybek’e ait. Yasak ilişki yaşadığı sevgilisi ile tatilinden yeni dönen Marcia (Berna Laçin), tadilat ve boya işleri yarım kalmış evine geldiğinde önce değişen boyacıyla (Erdal Özyağcılar) ardından sevgilisinin karısı (Gözde Çetiner) ile karşılaşacaktır. Her üçünü de sürprizli bir gün beklemektedir.

Başlık Fotoğrafı: Magazin Sortie