Okuma süresi: 2 dakika

Homofobik, bifobik, transfobik cinayetlerin yaşanmaya devam ettiği, LGBTİ bireylerin LGBTİ olmayan bireylerle eşit haklara sahip olup olmadığının hâlâ tartışıldığı (!) 21’nci yüzyılda bile insanlar daha yeni yeni aşklarını özgürce ifade edebiliyor, ailelerine ve çevrelerine açıklıyorlar. Duyguların ve yaşam tarzlarının kimsenin onayından veya beğenisinden geçmek zorunda olmadığı, kimsenin “kabul”ünü kazanmak zorunda olmadığı o “en iyi”, “en güzel”, “en doğru” (!) toplum tarafından daha yeni yeni anlaşılmaya başlanıyor.

Tüm bu rötarlı gelişmelerin yeni gerçekleşiyor olması yeterince üzücü. Üzücü de, peki ya bundan öncesi? İnsanlar olduğu gibi halleriyle dışarı bile çıkamıyorken?

İşte 1800’lerden oldukça ilginç “drag queen” fotoğrafları!

*Drag queen dememizin sebebi; fotoğrafların yeterince bilgi içermiyor oluşundan kaynaklı, bireylerin trans, crossdresser veya tiyatral amaçlarla karşı cinsin kıyafetlerini giyen kişiler olup olmadığının bilinmemesi. Hangisi olursa olsun kendilerini kabullenip, gururlarını ve kimliklerini cesurca ân’a kazımalarını mutluluk ve umutla karşılıyoruz!

Drag Queen 1

Drag Queen 2

Drag Queen 3

Drag Queen 4

Drag Queen 5

Drag Queen 6

Drag Queen 7

Drag Queen 8

Drag Queen 9

Drag Queen 10

Drag Queen 11

Drag Queen 12

Drag Queen 13

Kaynak: Dangerous Minds