12-17 Nisan tarihleri arasında Ankara’da ve İstanbul’da gerçekleşecek XJAZZ Festivali, Spotify hesabı üzerinden festival dahilinde çalacak sanatçıları içeren leziz bir liste yayınladı.

Festivale katılacak isimlerden oluşan bu listeyi dinledikten sonra hangi mekânlarda kimlerin çalacacağını, Ankara ve İstanbul için açılmış Facebook etkinlik sayfalarından inceleyip, ajandalarınıza not etmenizi tavsiye ediyoruz. Ankara ve İstanbul’da eş zamanlı gerçekleşecek XJAZZ Festivali, gerçekten de unutulmaz akşamlara imza atacak gibi duruyor.

Kabak & Lin Records tarafından, Goethe-Institut İstanbul desteğiyle İstanbul’da, Not Under Command tarafından Goethe-Institut Ankara desteğiyle Ankara’da düzenlenen XJAZZ Festival, Berlin ve Türkiye müzik dünyası arasında düzenli olarak gerçekleşecek olan fikir alışverişlerinin başlangıcını temsil ediyor.

İstanbul, Ankara ve ilerleyen yıllarda farklı sürpriz illerin kültür takvimine renk katmayı amaçlayan XJAZZ Festivali, aynı zamanda caz türüne olan ilgiyi kesişen müzik türleri aracılığıyla arttırmayı hedefliyor.

Özellikle David Rotherberg ve Korhan Erel’in birlikte yaptığı Berlin Bülbül‘ü albümündeki The Night the War Ends parçasına bayıldım.