Tam da başlıktaki gibi, ona sorular sorunca “Gelişine göre yaşıyoruz hayatı” diyor. Mütevazı, şirin ve binbir çeşit bitki arasında kendine yer edinmiş, yaşıyor Yalçın abi.

Kaş yeni marinaya doğru yol alırken “Hava sıcak, ağaç altı var hatta mutfak bile var. Gelip keyfinize bakın” diye seslenip selamlıyor sokaktan gelen geçenleri. Bir soluk yanına doğru ilerleyince Likya Garden adlı tabela altında toplanmış binlerce çeşit bitki ile buluşuyoruz. Bahçeye girdiğinizde bir masal dünyasında yolculuk yapıyor gibisiniz. Yalçın abi bundan 5 sene evvel İstanbul’un metropolünden kendini bu rüya bahçeye atmış.

Bahçedeki her şey ikinci el. Kimisini çöpten toplamış, kimisini yolda bulmuş ve tüm bu parçaları birleştirerek her birine yeni bir anlam vermiş. Yalçın abi, yeniden canlandırmış her birini. Binlerce çeşit bitkinin arasında yolculuk yaparken, bir yandan tatlı muhabbeti ile ortama alışmanızı sağlıyor.

Bahçenin orta yerinde, atık kaptan köşkünden, kendine mini bir mutfak-bar yapmış. Burada o nefis bitkilerinden karışım şifayen bitki çaylarını yapıp sunuyor size. Siz bar önünde bulunan masalarda oturup çayınızı yudumlarken güzel müzikler eşlik ediyor tadınıza. Kafanızı kaldırıp yukarı doğru baktığınızda ise eski tülbentlerin güneşle dans ettiğini göreceksiniz. Çünkü bunlardan güneşlik yapmış kendine.

“Toprağı karıştırmayı seven herkese kapımız açık”

3 kattan oluşan bahçenin üst katlarına ise çadır atıp konaklayabilirsiniz. Gece rüzgârın hafif esintisi ile onlarca güzel koku eşliğinde uykuya dalabilirsiniz. Sabah uyandığınızda ise toprağı eşeleyebilir, bilmediğiniz bitkilerin ne olduklarını öğrenebilirsiniz.

Bahçe bakımında tüm faaliyetleri anlayabilir, kendinizi doğanın içine bırakabilirsiniz. Aloe Vera bitkisinin tüm iyileştirici yönünü keşfedebilir, terrariumun nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Toprağı karıştırmayı seven herkese kapımız açık” diyor Yalçın abi.

yalcin abi 1yalcin abi 2yalcin abi 3yalcin abi 4yalcin abi 5yalcin abi 6yalcin abi 7yalcin abi 8yalcin abi 9yalcin abi 10yalcin abi 11yalcin abi 13yalcin abi 14