Okuma süresi: 2 dakika

Erzurum’da gücü yalnızca yavru hayvanlara yeten bir korkak, ‘sura yunus-hayriye’ isimli bir kullanıcı sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki hesabında kurt yavrusuna yaptığı işkenceyi içeren bir video paylaştı. Arazide kanlar içinde yatan kurda işkence eden ve görüntülere yansımayan kişi, ‘İyi mi böyle, yaralamak iyi mi, bak nasıl çaktım, nereye gideceksin?’ diye bağırıyor. Bu sırada bulunduğu yerden kalkarak kaçmaya çalışan yavru kurtun peşinden koşarken görüntü kaydına da devam eden bu kişi, yanındakine ‘Kaçıyor, gel’ diye sesleniyor.

Unutmayalım ki dünya üzerinde tanınmış tüm psikopatlar ve tecavüzcüler öncelikle hayvanlarla suç işlemeye başlarlar. Çünkü aşırı korkak ve ezik oldukları için onlara hayvanların, çocukların karşı koyamayacağını bu nedenle işlerinin basit olduğunu düşünürler. Yani bir tecavüzcü ve bir psikopat önce hayvanlara ve çocuklara saldırır ve başarılı olursa yetişkinlere de saldırmaya başlar. Bu tüm dünyada kabul edilmiş bir gerçek olmasına rağmen devlet, tecavüzcüleri ve psikopatları serbest bırakmaya devam ediyor.

İspir’in dağlık alanında yakaladığı kurt yavrusuna işkence yaptığı belirtilen B.K’nın görüntüleri sosyal medyadaki hesabında paylaşması üzerine Erzurum Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ile Jandarma ekipleri harekete geçti.

© DHA /Ata sopayla defalarca vurarak işkence eden adama verilen ceza: 773 TL

Doğa koruma ekipleri, ilçenin Karakamış mahallesindeki evinde yakaladıkları B.K’ya 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu çerçevesinde 4 bin 827 lira para cezası kesti.

Erzurum Doğu Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada da kurda işkence yapıldığı ihbarı üzerine harekete geçildiği belirtilerek şunlar kaydedildi:

“Erzurum Şube Müdürlüğümüz İspir Emniyet Müdürlüğü ile irtibata geçerek ilgili sosyal medya hesabı sahibinin kimlik bilgilerine ulaşarak şahsa 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanununa istinaden 2 bin 702 lira yaptırım ve 2 bin 125 lira tazminat olmak üzere toplam 4 bin 827 Türk lirası para cezası uygulamıştır.”

B.K’nın işkence yaptığı kurt yavrusunun ise öldüğü öğrenildi.

Alıntı: Ajanimo, Sputnik