Okuma süresi: 2 dakika

Yeni yapılan bir araştırmaya göre, kadınların çoğu biseksüel ya da eşcinsel yönelime sahip.

Essex Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde araştırmalar yürüten Dr. Gerulf Rieger’in yeni çalışması cinsel yönelim hakkında oldukça ilginç detaylara ulaştı. 345 kadının katıldığı araştırmanın sonuçlarına göre, kadınların yüzde 80’den fazlası biseksüel ve eşcinsel yönelimler gösteriyor.

Katılımcılara çıplak erkek ve kadın videolarının izletildiği araştırmada, lezbiyen bireylerin kadın videolarına gösterdiği reaksiyonlar daha fazla olmasına rağmen heteroseksüel olduğunu belirten kadınların yüzde 80’den fazlasının her iki videodan da etkilendiği sonucu ortaya çıktı.

Araştırmanın sonuçları hakkında yorum yapan Dr. Rieger, “Pek çok kadının kendisini heteroseksüel olarak nitelendirmesine rağmen, yaptığımız araştırma, onların biseksüel ya da lezbiyen olduğunu açıkça ortaya koyuyor” dedi.

Biseksüel Kadın 2

 

Aynı zamanda lezbiyenler üzerinde de yoğunlaşan araştırmanın diğer sonuçlarına göre, daha eril giyinen lezbiyenlerin aynı seviyede eril davranışlara sahip olamayabileceği belirtiliyor.

Lezbiyen Kadın 1

Bu konu hakkında da bir yorum yapan Dr. Rieger, “Araştırmadaki bazı lezbiyenler cinsel tercihlerinde daha erildi, diğerleri ise bu yönelimi davranışlarında göstermekteydi, ancak bu iki lezbiyen grubunun aynı kişilerden oluştuğunu söylemek mümkün değil. Bunun sonucu olarak anlamamız gereken şey, bir kadının toplum içerisindeki dış görünüşünden onun cinsel yöneliminin tahmin edilmesinin mümkün olmadığıdır” dedi.

Kaynak: The Telegraph, Pink News 

Hazırlayan :Burak Avşar