Kitap önerileri almaya ve ücretsiz kargoyla kitap takası yapabilmeye imkân veren Kitap Dostum mobil uygulama yayına başladı. Mobil uygulama sayesinde kitap dostları birbirleri ile kitap, yazar veya yayınevleri hakkında görüşlerini paylaşabilecek ve Kitap Dostum Kütüphanesi’nden ücretsiz kitap takası yapabilecek.

Kitap Dostum mobil uygulaması “Paylaşmak Güzeldir” mottosuyla kitap paylaşımını ve kitap okuma konusunda farkındalığı artırmayı hedefliyor. Tematik bir sosyal okuma ağı olan “Kitap Dostum mobil uygulaması, kitap, yazar ve yayınevi beğenilerini dikkate alarak, benzer zevklere sahip okurları buluşturup sosyalleşme imkanı sağlıyor. Uygulama sayesinde kitap severler, üyelik zorunluluğu olmadan bir tık mesafesi uzaklığındaki “Ücretsiz Kitap Asistanı” ile almak istedikleri bir kitabı 275 binden fazla kitap datası arasından anında sorgulayabilecek.

Yeni Kitap Dostum mobil uygulama ile kitap takası dönemi

Kitapseverler, ayrıca Kitap Dostum Kütüphanesinde bulunan popüler ve yeni çıkmış binlerce kitaba kargo maliyeti ödemeden ücretsiz olarak, takas yolu ile sahip olurken, online kişisel kütüphanelerinde, okumak istedikleri, takas etmek istedikleri kitapların beğendiği yazar ve ilgi duyduğu yayınevlerinin listelerini oluşturabilecek. Anlık mesajlaşma özelliği sayesinde kitap dostları birbirleri ile kitap, yazar veya yayınevleri hakkında görüşlerini paylaşabilecek.

Kitap Dostum mobil uygulamasını Apple ve Android marketlerden ücretsiz indirilebiliyor.