Okuma süresi: < 1 dakika

Sürdürülebilir bir yaşam için çalışanlar, Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Kulübü’nün 14-15 Mart 2016 tarihlerinde düzenleyeceği “Yeşil Sektör 2016” seminerinde bir araya geliyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Çevre Kulübü’nün bu yıl “Sürdürülebilir bir yaşam için iş!” sloganıyla beşincisini gerçekleştireceği Yeşil Sektör Seminer Günleri 14-15 Mart 2016 tarihlerinde “sürdürülebilirlik” üzerine çalışanlar ile öğrencileri bir araya getirecek.

YTÜ Davutpaşa Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek etkinlikte, sürdürülebilirliğin önemli kurum ve isimlerinin bakış açıları öğrencilerle buluşacak. Programda açık oturum ve panel konsepti ile öğrencilerin “yeşil iş, sürdürülebilir iş” konularında farklı bakış açıları kazanmaları hedefleniyor.

Seminerde konuşulacak konular ise hepimizi derinden ilgilendiren konular. Sürdürülebilir şehirler, çevre politikaları, iklim değişikliği, yeşil ekonomi, alternatif çevre mühendisliği ve çevre için medya ve iletişim başlıkları üzerinde yürüyecek panel iki gün sürecek.

Panele ön kayıt yaptırmak ve işleyiş hakkında bilgi edinmek için lütfen buraya tıklayın. Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Kulübü hakkında detaylı bilgi için ise buraya bakın. 


Seminere katılım da oldukça yoğun. Sektörün bizzat içinden olan Şişecam Cam Ambalaj, Goof4Trust, Sürdürülebilir Yaşam Tv, EkoIQ, Marjinal Porter Novelli, Gaia Dergi, Magma dergisi, TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Çevre Sorunları Araştırma Merkezi Başkanı Baran Bozoğlu, TEMA, Coca Cola, Yaşama Dair Vakıf, WWF ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığından kişiler sektöre dair tecrübelerini öğrencilerle paylaşacak.

Yeşil Sektör Broşür

Etkinlik sayfası için lütfen tıklayın