Ana SayfaEkolojiDoğaZarar vermeden karıncaları uzaklaştırın

Zarar vermeden karıncaları uzaklaştırın

-

Zehirli olmayan basit bir uygulama ile karıncıları, onlara zarar vermeden evinizden uzaklaştırabileceğinizi biliyor muydunuz?

Her canlının yaşama hakkı var dediğimizde sadece sevimli kedi köpek gibi canlılar ile sınırlı tutmamamız gerekiyor. Aslında birçok şeyin daha iyi çözümünün her zaman var olduğunu yeni şeyler keşfettikçe görebiliyoruz.

Birçoğumuzun evini karınca basmıştır. Özellikle kırsal kesimde yaşayanlar minik misafirlerin ziyareti ile çok kere karşılaşıyordur.

Bu durumla karşılaşmamanın çeşitli yolları var. Bunlardan biri piyasada çeşitli markalar adı altında satılan böcek ilaçları. Ama ben onlara zarar vermek istemiyorum. Aynı zamanda bu kimyasal böcek ilaçlarını kullanarak sadece onlara değil kendimi de zehirlemiş oluyorum. Yaşam alanıma zehri sokuyorum. Bu durumdan ufak bebeğim ya da hayvan dostum da etkileniyor. Ben bunların olmasını istemiyorum. O yüzden kimse zarar görmeden birkaç basit uygulama ile herkes normal hayatına devam edebilir.

Karınca ev
Zarar vermeden karıncaları uzaklaştırın

Tecrübe etmiş kişilerden öğrendiğime göre; limon en çok tavsiye edilen yöntem. Geldikleri yerlere limonu sıkın ve yarım limonları çürüyene kadar oraya bırakın. Tuz da bir diğer çok tavsiye edilen yöntemdi. Sarımsak ve soğanın da kullanılabileceği söylendi. Huffington Post‘ta okuduğum bir makaleye göre toz tarçın da işe yarayan bir yolmuş. Bebe pudraları da yollarına dökülerek çözüm olabilir diyorlar ama bebek pudrası, kanserojenliği kanıtlanmış bir madde. (Bknz: Kimyasanal)

Yine de siz siz olun, böcek ilaçlarını kullanmadan önce bir kere daha düşünün. Bir şey kaybetmezsiniz.

SON YAZILAR

Akyaka sen ne güzel şeysin

Çok, çok uzun zamandır Akyaka ve Nail Çakırhan’la ilgili bir yazı yazmak istiyordum. Geçenlerde Akyaka’yı yeniden görünce nicedir bekleyen bu yazının da vaktinin geldiği anladım. Akyaka Akyaka,...

Ankara’nın ilk, Türkiye’nin ikinci Botanik Parkı imara mı açılıyor?

Prof. Dr. Yüksel Öztan'ın Ankaralılara mirası, 3. derece doğal sit alanı olan Ankara'nın ilk botanik parkı bakanlığın onay vermemesine rağmen ticarete açılıyor. Proje için müellif...

Hatay’da depremin ardından süren hayat mücadelesinin pek de söz edilmeyen özneleri: Hayvanlar

6 Şubat depremlerinden en çok etkilenen Hatay'da yaşayan patili dostlarımız oldukça zor durumda. Hayvanlara yönelik bir sağlık hizmeti görünür değil, özellikle kedi ve köpekler kontrolsüzce...

“Hayvanlar için etki” yaz okulu için kayıtlar başladı

Kafessiz Türkiye tarafından düzenlenen “Hayvanlar İçin Etki Yaz Okulu” kayıtları başladı! Başvuru için son gün 22 Temmuz. 25- 26-27 Temmuz 2023 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek...
Yeşim Özbirinci
Yeşim Özbirincihttp://www.wearethehippies.com
İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Muhabir ve editör olarak çalıştı. Son yıllarda çevre bilimine merak sardı. Gezmeyi ve kamp yapmayı seviyor.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol