Türkiye’de ortalama bir evin büyüklüğü kaç metrekaredir? 90 ile 100 metrekare arası desek bu doğru olur mu? Kısacası 3-4 odalı evlerde bir ailenin rahatça yaşayabileceği doğru. Peki, yüz binlerce hatta milyonlarca insanın oldukça zor koşullarda yaşadığını kestirebiliyor muyuz?

Bahsettiğimiz durum, 10 metrekarelik bir alandan daha küçük bir evde bütün aile fertlerinin yaşamak zorunda olması. Kulağa oldukça korkutucu geliyor, doğru mu? Acı gerçek ise size korkunç gelen bir durumun başka bir canlının gerçekliği olması.

10 metrekarelik alanlardan daha küçük evleriyle Hong Kong’un yoksul yaşamlarını sizin için derledik:

Hong Kong Küçük Evler 1 Hong Kong Küçük Evler 2 Hong Kong Küçük Evler 3 Hong Kong Küçük Evler 4 Hong Kong Küçük Evler 5 Hong Kong Küçük Evler 6 Hong Kong Küçük Evler 7 Hong Kong Küçük Evler 8 Hong Kong Küçük Evler 9 Hong Kong Küçük Evler 10 Hong Kong Küçük Evler 11 Hong Kong Küçük Evler 12 Hong Kong Küçük Evler 13 Hong Kong Küçük Evler 14 Hong Kong Küçük Evler 15 Hong Kong Küçük Evler 16 Hong Kong Küçük Evler 17 Hong Kong Küçük Evler 18 Hong Kong Küçük Evler 19 Hong Kong Küçük Evler 20

 

Kaynak: Bored Panda 

Hazırlayan: Burak Avşar